Bydgoszcz
-2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H -2 • L -2
2C
Sr
3C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaDron dostarczył przesyłkę między szpitalami. Pomogli studenci UTP
Dronoid Hermes V8MT cargo - przelot nad Warszawą między szpitalami - Spartaqs_22 - mat prasowe UTP
04.05.2020 | 09:11

Dron dostarczył przesyłkę między szpitalami. Pomogli studenci UTP

Na zdjęciu: Dronoid Hermes V8M to platforma, która została opracowana do transportu pilnych przesyłek na terenach miast.

Fot. P-art Studio Sp. z o.o.

W minionym tygodniu próbki medyczne dotyczące koronawirusa zostały po raz pierwszy w Polsce przetransportowane dronem. W wydarzeniu brali udział przedstawiciele Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego.

Pierwszy lot odbył się 29 kwietnia w Warszawie. Wykorzystany dronoid jest autorską konstrukcją firmy Spartaqs Group z Katowic, z którą w zakresie tworzenia oprogramowania do pojazdów autonomicznych ściśle współpracuje Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy. Dlatego w wydarzeniu brali udział pracownicy Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki, Wydziału Inżynierii Mechanicznej UTP i studenci z Koła Naukowego SONDA UTP zaangażowani w rozwój technologii bezzałogowych.

Dronoid Hermes V8M to platforma, która została opracowana do transportu pilnych przesyłek na terenach miast, w tym przesyłek medycznych takich, jak krew, leki i próbki do badań. Dronoid posiada specjalne zabezpieczenie pojemnika cargo przed otwarciem go przez osoby postronne.

W całej operacji zostały wykonane dwa loty. Pierwszy testowy na trasie z Centralnego Szpitala Klinicznego przy ul. Bnacha do Szpitala MSWiA przy ul. Wołoskiej i drugi powrotny już z właściwym ładunkiem.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści