71% wilgotność
Wiatr: 1km/h NW
H 19 • L 11
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportDruga porażka bydgoskich hokeistów. BKS uległ Warsaw Capitals [ZDJĘCIA]
11-01-2020_ hokej na lodzie, II liga_ BKS Bydgoszcz - Warsaw Capitals - JS (7)
14.01.2020 | 11:03

Druga porażka bydgoskich hokeistów. BKS uległ Warsaw Capitals [ZDJĘCIA]

Bydgoscy hokeiści rywalizują w II lidze. W weekend zagrali kolejny mecz o punkty.

Na zdjęciu: Hokeiści z Warszawy (czerwone stroje) mieli w sobotę na TorBydzie powody do radości po meczu z BKS-em.

Drugiej w tym sezonie rozgrywek II ligi porażki doznali hokeiści BKS Bydgoszcz, którzy na TorBydzie ulegli Warsaw Capitals.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się już pierwsza tercja, w której zawodnicy z Warszawy trzykrotnie kierowali krążek do bydgoskiej bramki. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Jakub Kosobucki, a trzeciego gola dołożył Radosław Rongiers.

Na początku drugiej tercji, na 4:0 dla Warsaw Capitals podwyższył Ilya Vencher. Bydgoszczanom udało się odpowiedzieć dwoma golami, których autorami byli Szymon Kiliński i Artur Bielicki, ale to rywale kontrolowali przebieg wydarzeń na tafli TorBydu. W ostatniej odsłonie, dla BKS-u trafił Patryk Gawara, lecz zespół z Warszawy odpowiedział golem strzelonym przez Marka Iwańskiego.

To druga porażka bydgoskiej drużyny w tym sezonie. Wcześniej, zespół trenera Adama Witkowskiego uległ na wyjeździe Koziołkom Poznań 2:5, z którymi u siebie następnie wygrał 14:5, a Warsaw Capitals pokonał na wyjeździe 6:5.

Bydgoscy hokeiści 26 stycznia u siebie podejmą Koziołki (w Poznaniu zagrają 25 lutego), a z Warsaw Capitals na TorBydzie zagrają jeszcze 23 lutego (pojedynek wyjazdowy odbędzie się 9.02).