Bydgoszcz
2C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 3 • L 1
2C
Nd
2C
Pon
2C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONSportDrugi klub z województwa zagra w ekstraklasie siatkarek. „Na pewno łatwo punktów nie oddamy”
Tauron Liga Siatkarek_Konferencja Prasowa_Joker Metro Świecie - lsk.pls.pl
13.06.2020 | 18:19

Drugi klub z województwa zagra w ekstraklasie siatkarek. „Na pewno łatwo punktów nie oddamy”

Na zdjęciu: Podczas konferencji prasowej, włodarze klubu oraz Polskiej Ligi Siatkówki ogłosili, że Joker Metro Świecie wystąpi w ekstraklasie.

Fot. mat. Liga Siatkówki Kobiet / Tauron Liga

Siatkarki MUKS Jokera Świecie zagrają w nadchodzącym sezonie w rozgrywkach Tauron Ligi.

Klub ze Świecia już w zeszłym sezonie okazał się najlepszy w rozgrywkach zaplecza ekstraklasy, wówczas jednak włodarze Jokera podjęli decyzję, aby także i kolejny sezon spędzić w I lidze. – To była bardzo trduna decyzja, lecz chcieliśmy być gotowi na grę w Taruon Lidze – mówi prezes MUKS Jokera Andrzej Nadolny.

Siatkarki ze Świecia teraz powalczą wśród najlepszych drużyn w kraju. Klub pozytywnie przeszedł weryfikację, a cała dokumentacja została zbadana przez firmę audytorską Deloitte. – Teraz jesteśmy, budujemy drużynę walczącą. Jestem pozytywnie nastawiony i liczę, że będziemy dobrze reprezentować nasz region – dodaje Nadolny.

Radości z pojawienia się nowego ośrodka siatkarskiego w Tauron Lidze nie ukrywają włodarze Polskiej Ligi Siatkówki. – To nowy, dynamiczny ośrodek w którym widać ogromną miłość do siatkówki – mówi przewodniczący Rady Nadzorczej PLS Andrzej Gołaszewski. Członkowie Rady Nadzorczej PLS przeprowadzili niedawno także osobiście wizytę w siedzibie klubu i rozmawiali z jego włodarzami. Klub jest jeszcze w trakcie przekształcania się w spółkę akcyjną.

Wszyscy będziemy trzymać kciuki, by awans nie był tylko epizodem, a beniaminek został w naszej lidze na lata

– podkreślał prezes PLS Paweł Zagumny.

Bardzo się cieszę, że jestem wychowanką i będę miała możliwość grania w swoim rodzinnym mieście w Tauron Lidze – mówi rozgrywająca Jokera Katarzyna Wenerska. – Jesteśmy ambitną, waleczną drużyną walczącą o każdy punkt. Nieważne, kto stanie po drugiej stronie siatki to na pewno łatwo punktów nie oddamy – deklaruje zawodniczka.

Nowy sezon w Tauron Lidze Siatkarek rozpocznie się w połowie września.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści