Drugi medal bydgoskich lekkoatletów na halowych mistrzostwach Europy w Stambule

Dodano: 06.03.2023 | 05:02

Na zdjęciu: Marika Popowicz-Drapała (z lewej) wraz z Anną Kiełbasińską, Alicją Wroną-Kutrzepą i Anną Pałys sięgnęła po brązowy medal w sztafecie 4x400 metrów.

Siedem – tyle medali zdobyli polscy lekkoatleci na zakończonych w Stambule halowych mistrzostwach Europy. Dwa z nich były dziełem zawodniczek klubów z Bydgoszczy.

Jak już informowaliśmy wcześniej, wicemistrzynią Europy w pięcioboju została Adrianna Sułek, która wynikiem 5 014 punktów ustanowiła także nowy rekord Polski. Zawodniczka Brdy Bydgoszcz była także przez kilka sekund rekordzistką świata, ale to miano odebrała jej triumfatorka zmagań, Belgijka Nafissatou Thiam – 5 055 pkt.

Z medalem do domu wróci także Marika Popowicz-Drapała. Zawodniczka bydgoskiego Zawiszy wraz z Anną Kiełbasińską, Alicją Wroną-Kutrzepą i Anną Pałys zajęły trzecie miejsce w finałowym biegu sztafety 4×400 metrów. Czas Polek to 3:29.31, wygrały Holenderki – 3:25.66, a srebro dla Włoszek – 3:28.61.

Obok Sułek, srebrne medale w Stambule zdobyli także Ewa Swoboda (bieg na 60 metrów), Jakub Szymański (bieg na 60 m przez płotki) oraz Piotr Lisek (skok o tyczce), zaś z brązowymi krążkami do kraju wrócą także wspomniana Kiełbasińska (bieg na 400 m) i Sofia Ennaoui (bieg na 1500 m).