Metropolia BydgoskaBydgoszczSportDrugie bydgoskie złoto w Glasgow! Kapitan stanął na wysokości zadania
03.03.2019 | 21:16

Drugie bydgoskie złoto w Glasgow! Kapitan stanął na wysokości zadania

W Glasgow kończą się halowe lekkoatletyczne mistrzostwa Europy.

Na zdjęciu: Marcin Lewandowski sięgnął po złoty medal w biegu na 1500 metrów.

Wczoraj Paweł Wojciechowski w konkursie tyczkarzy, a dzisiaj Marcin Lewandowski w biegu na 1500 metrów sięgnął po złoty medal halowych mistrzostw Europy w szkockim Glasgow.

Lekkoatleci bydgoskich klubów ze Szkocji powrócą z przynajmniej dwoma złotymi medalami. W sobotę wieczorem Paweł Wojciechowski wygrał konkurs tyczkarzy, zaś w niedzielę wieczorem Marcin Lewandowski również poszedł w ślady swojego klubowego kolegi z Zawiszy.

Finał biegu na 1500 metrów Lewandowski rozpoczął spokojnie, biegnąc na czwartej pozycji. Atak przypuścił na dwa okrążenia przed końcem, a na kółko przed finiszem wysunął się na prowadzenie. Tego nie oddał już do samego końca i wygrał bieg w czasie 3:42.85.

Podium biegu uzupełnili Norweg Jakob Ingebrigtsen (3:43.23) i Hiszpan Jesus Gomez (3:44.39).