[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Drugie odwołanie oddalone. Pesa przegrywa w Krajowej Izbie Odwoławczej

Dodano: 02.04.2019 | 15:18
pesa

O drugim odwołaniu KIO zadecydowała w piątek.

Na zdjęciu: Po warszawskich torach kursują już tramwaje Pesy w modelach Swing i Jazz.

Fot. Mateusz Włodarczyk

Krajowa Izba Odwoławcza nie będzie rozpatrywała drugiego odwołania bydgoskiej Pesy od wyników przetargu na dostawę tramwajów dla stolicy.

Pesa złożyła drugie odwołanie jeszcze przed ogłoszeniem pierwszego wyroku przez Krajową Izbę Odwoławczą. KIO nie uznała odwołania bydgoskiej firmy. Przypomnijmy, że rozpatrując pierwsze odwołanie, izba uznała że Tramwaje Warszawskie i koreański koncern Hyundai Rotem muszą wyjaśnić wątpliwości, które są związane z tym, czy firma nie ma żadnych zaległości finansowych względem swoich wierzycieli.

Drugie odwołanie oddalone. Pesa przegrywa w Krajowej Izbie Odwoławczej

Zobacz również:

Wyrok po odwołaniu Pesy od przetargu w Warszawie

Informację o odrzuceniu drugiego odwołania Pesy w całości potwierdza nam rzecznik prasowa KIO Magdalena Grabarczyk. – Taka decyzja zapadła w piątek na posiedzeniu niejawnym – mówi. A to praktycznie całkowicie zamyka bydgoskiej firmie szanse na dostawę 213 tramwajów dla Warszawy. Przypomnijmy, że Pesa przegrała przetarg na dostawę tych składów właśnie z koreańskim Hyundaiem (wcześniej z postępowania wycofał się Stadler).

Przypomnijmy, że w wyroku dotyczącym pierwszego odwołania, KIO uznała racje Pesy jedynie częściowo. Główne argumenty postawione przez bydgoską firmę jak np. ceny, terminowość dostaw czy miejsce produkcji składów zostały przez skład orzekający oddalone. Odrzucono również inny wniosek złożony przez Pesę, dot. powołania biegłego, który miałby ocenić cały przebieg i procedurę postępowania.

Drugie odwołanie oddalone. Pesa przegrywa w Krajowej Izbie Odwoławczej
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jarek
Jarek
3 lat temu

I bedzie z Korejcani jak z Wlochami I S-ka. Zaniza koszty by wygrac przetarg a potem beda wolac o wiecej kasy bo statczylo tylko na polowe tramwajow. PESA za dobrze sobie radzila jako pokska firma wiec trzeba ja sprowadzic do parteru

Tedy
Tedy
3 lat temu

Zazdroszczę warszawiakom. Maja szczęście, że nie wygrała Pesa ze swoimi gruchotami na kwadratowych kołach. Wystarczy posłuchać jaki łomot robią jadące Swingi, szczególnie te długie- nry boczne 111, 117, 119,120 itd- to po prostu zenada, że takie nowe wózki a zwykle złomy. WSTYD PESA, WSTYD- takie buble sprzedac własnemu miastu.