Bydgoszcz
13C
Niebo częściowo zachmurzone
59% wilgotność
Wiatr: 0km/h NE
H 13 • L 13
10C
Czw
8C
Pt
8C
Sob
9C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIDrugie życie odpadów. Zbiórka surowców wtórnych w IKEA Bydgoszcz
ikea_bydgoszcz
18.04.2017 | 13:39

Drugie życie odpadów. Zbiórka surowców wtórnych w IKEA Bydgoszcz

Akcja odbędzie się w najbliższą sobotę.

Na zdjęciu: W akcję zaangażowani zostaną pracownicy sklepu.

Fot. archiwum

Zużyty sprzęt elektroniczny, butelki PET, puszki aluminiowe, makulatura, żarówki oraz baterie – właśnie takie rzeczy będzie można oddać w ramach akcji organizowanej na parkingu przed sklepem IKEA w Bydgoszczy. Zbiórka surowców wtórnych odbędzie się w najbliższą sobotę. Uczestniczące w niej osoby nie tylko pozbędą się zbędnych rzeczy, ale także otrzymają coś w zamian. 

Weekendowe wydarzenie do kolejne działanie sieci na rzecz ekologii i zrównoważonego rozwoju. – Dla IKEA ważne jest uświadamianie, że odpady to nie bezużyteczne śmieci, ale też surowce wtórne, które mogą zostać ponownie wykorzystane. Zachęcamy wszystkich  do udziału w zbiórce, aby jak najwięcej odpadów było odsegregowanych i trafiło  do recyklingu. Dzięki temu produkty zyskają swoje drugie życie, a cały proces produkcji będzie bardziej zrównoważony i przyjazny dla planety – podkreśla Katarzyna Lickiewicz, specjalista ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Bydgoszcz.

Akcja rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa sześć godzin. W zamian za odpady, każdy uczestnik otrzyma wiosenne sadzonki kwiatów oraz możliwość zakupu wybranego oświetlenia LED i eko produktów spożywczych w atrakcyjnej cenie.

Partnerem wydarzenia jest Stena Recycling, która zorganizuje atrakcje dla dzieci oraz rodziców, m.in. eco-zagadki, gry, omówienie procesów recyklingu. Więcej informacji i regulamin akcji na stronie IKEA BYDGOSZCZ.


Powiązane treści