Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 8 • L 6
9C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesDrukarnia znów galerią. Obiekt ma nowego inwestora
Drukarnia
10.09.2019 | 19:53

Drukarnia znów galerią. Obiekt ma nowego inwestora

Na zdjęciu: Obiekt handlowo-usługowy w centrum Bydgoszczy funkcjonował pod nazwą Drukarnia do 2015 roku.

Fot. archiwum

Nowe życie dawnej Drukarni? Dziś spółka Mallson Polska poinformowała, że opustoszały obiekt, noszący obecnie nazwę Bydgoskie Centrum Finansowe, ponownie stanie się galerią handlową. Nowa Drukarnia – bo tak będzie nazywało się zrewitalizowane centrum – ma zostać otwarte w przyszłym roku.

Centrum handlowe w miejscu dawnych zakładów graficznych powstało w latach 2005-2007. Początkowo miała nosić nazwę Astoria, lecz ostatecznie przyjęła nazwę Drukarnia. Koncepcja galerii zakładała utworzenie w nim sklepów dla bogatszych klientów, co niestety nie przyniosło oczekiwanych zysków. W ostatnich latach z centrum wycofali się niemal wszyscy najemcy – m.in. sieć handlowa Tesco – a sam budynek zmienił nazwę na Bydgoskie Centrum Finansowe. By zwiększyć atrakcyjność obiektu przy Gdańskiej i Jagiellońskiej na cele biurowe od strony ulicy 19 Marca 1981 roku rozpoczęto wykuwanie okien. W planach miały być kolejne prace, lecz nie doszły one do skutku.

Okazuje się jednak, że obiekt w centrum Bydgoszczy znów ma stać się galerią handlową. Dziś (10 września) firma Mallson Polska, zajmująca się konsultingiem w zakresie nieruchomości komercyjnych i prowadzeniu komercjalizacji i rekomercjalizacji obiektów handlowych na terenie całego kraju, ogłosiła, że w miejscu Bydgoskiego Centrum Finansowego powstanie… Nowa Drukarnia.

– Centrum nawiązując do historii oraz tradycji miejsca przyjmie nazwę Nowa Drukarnia

– informuje spółka.

Zmiana (nazywana w oficjalnym komunikacie prasowym firmy Mallson „remodelingiem”) ma sprawić, że opustoszały budynek ponownie stanie się siedzibą znanych marek handlowych.

Galeria będzie miała ok. 10 tys. mkw. powierzchni najmu i zaoferuje kilkadziesiąt sklepów, punktów usługowych, rozrywkowych i gastronomicznych oraz ok. 200 miejsc postojowych – przekazuje Mallson. Rewitalizację przeprowadzi nowy inwestor – firma Octava Property Trust – przy współpracy z warszawską firmą Brilla – zarządzaną przez grupę doświadczonych profesjonalistów z branży nieruchomości i inwestycji. Octava jest właścicielem kilku budynków handlowo-usługowych w Warszawie oraz innych polskich miast. Spółka Mallson będzie odpowiadać za koncepcję komercyjną i wynajem lokali.

– Otwarcie Nowej Drukarni zaplanowano na II kw. 2020r.

– zapowiadają inwestorzy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
aasdf
aasdf
2 lat temu

Tam to bez auta – słaba komunikacja, z autem – tragiczny parking (a to nawet niedopowiedzenie). Nie wróżę sukcesu.

Lord Vader
Lord Vader
2 lat temu

Hmm… Normalna pralnia pieniędzy w centrum Bydgoszczy.

tomtom
tomtom
2 lat temu

A ja lubiłem tam robić zakupy jak były sklepy C&A, New Yorker, fajny był klimat, nie trzeba było chodzić kilometrami jak w Focusie czy Arkadach. Uważam, że tam było za dużo drogich sklepów wyłącznie dla kobiet. A zamiast Royal Collection powinna tam była powstać dwupoziomowa restauracja z widokiem na ul. Jagiellońską.

Powiązane treści