Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 15 • L 14
18C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
16C
Wt
15C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaDrums Fusion coraz bliżej. Organizatorzy ujawnili szczegóły tegorocznej edycji
Big Bike Orchestra
20.05.2021 | 15:21

Drums Fusion coraz bliżej. Organizatorzy ujawnili szczegóły tegorocznej edycji

Na zdjęciu: Przed, jak i po zakończeniu czwartkowej konferencji prasowej, na płycie Starego Rynku zagrał zespół Big Bike Orchestra.

Fot. Szymon Fiałkowski

Na dwie części została podzielona tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Perkusyjnej Drums Fusion, która w tym roku odbędzie się już po raz czternasty. Podczas czwartkowej (20 maja) konferencji prasowej, organizatorzy zdradzili szczegóły.

Pierwsza część festiwalu nazwana „prologiem” odbędzie się w dniach 29 maja – 1 czerwca, a sam prolog będzie składać się z kilku wydarzeń. Pierwszego dnia w Teatrze Polskim odbędzie się spektakl muzyczny „Preludium Słowiańskie”, które wyreżyserowała Agnieszka Glińska. – Wśród wykonawców zobaczymy zespół Art Color Ballet, grupę Wataha Drums oraz grupę wokalną Strojone – mówią organizatorzy. Początek koncertu o godzinie 20:30, natomiast dzień później (30.05), w samo południe rozpocznie się projekt „Kultura ProNatura”. W jego ramach m.in. konkursy ekologicznej przy zabytkowej, odrestaurowanej śmieciarce ProNatury „Jelonku”, a także występ Dziecięcej Orkiestry Recyklingowej.

Zaplanowano także Międzynarodowe Forum Perkusyjne, a tegoroczne warsztaty poprowadzi David Friedman. Odbędą się także trzy koncerty: Tomasza Łosowskiego, występ Dziecięcej Orkiestry Recyklingowej z gościnnym udziałem Davida Friedmana oraz Koncert Finałowy Międzynarodowego Forum Perkusyjnego, podczas którego usłyszymy Davida Friedmana, Piotra Biskupskiego, Pawła Pańtę oraz Filipa Wojciechowskiego. Wszystkie koncerty oraz wydarzenia będą transmitowane w sieci. – Te z 29 i 30 maja także na telebimach – zdradzają organizatorzy i ujawniają, że telebimy zostaną ustawione w pięciu zielonych strefach kultury miasta: WakeParku w Myślęcinku, na placu przed Teatrem Polskim, przy ul. Gimnazjalnej (Petite Lidi & Landschaft), przed kawiarnią Strefa (plaża przy Wyspie Młyńskiej) oraz przy Piwnika Ponurego (przy Skate Parku) w Fordonie.

W dniach 19-22 sierpnia zaplanowano drugą część festiwalu. Odbędzie się m.in. koncert Młynarski-Piasecki Band, ale także Anny Marii Jopek, która ma zaprezentować w jego trakcie swój premierowy materiał.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści