Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Duże dofinansowanie dla bydgoskiego UKW. Miliony na rozwój dwóch kierunków

Dodano: 12.01.2024 | 10:22

Na zdjęciu: Budynek Collegium Copernicanum UKW w Bydgoszczy.

Fot. Archiwum

To kolejne w ostatnim czasie znaczące dofinansowanie ze środków centralnych dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. 

Bydgoska uczelnia poinformowała w piątkowym (12 stycznia) komunikacie prasowym o tym, że udało się jej pozyskać blisko 4,2 mln złotych dofinansowania na rozwój dwóch kierunków studiów: informatyki i mechatroniki. Dofinansowanie pochodzi ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu FERS – Kształcenie dla branż w ramach Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego na lata 2021 – 2027.

– Głównym celem projektu jest modyfikacja programu kształcenia na kierunkach informatyka i mechatronika na UKW oraz podniesienie kwalifikacji przez 170 studentów i 18 nauczycieli akademickich – wyjaśnia rzecznik prasowy uczelni Sebastian Nowak i dodaje: – Będzie to kolejny etap dostosowania oferty uczelni do potrzeb rozwoju gospodarki oraz zielonej i cyfrowej transformacji.

Wiadomo także, że istniejący program kształcenia na tych dwóch kierunkach będzie modyfikowany, a w te działania włączone zostaną firmy i instytucje działające w branży rolniczej. – Tym samym studenci informatyki i mechatroniki będą również poznawali zagadnienia dotyczące zmian klimatycznych, aspektów środowiskowych, energii odnawialnej, efektywności energetycznej oraz zrównoważonego rozwoju – informuje Nowak. Wiadomo także, że projekt obejmie także m.in. zajęcia wyrównawcze, seminaria, wydarzenie „Dzień Młodego Inżyniera”, kursy, szkolenia, staże, wizyty studyjne i udział w pracach branżowych zespołów projektowych oraz tworzenie kooperacyjnych prac dyplomowych. – Dzięki modyfikacji programu kształcenia studenci będą lepiej przygotowani do pracy w branżach kluczowych dla rozwoju gospodarki, takich jak rolnictwo czy OZE – informuje uczelnia.

Naukowa kadra Wydziału Mechatroniki i Wydziału Informatyki weźmie udział w szkoleniu z kompetencji cyfrowych, na rzecz zielonej transformacji, podstaw projektowania uniwersalnego oraz pakiet szkoleń merytorycznych. Projekt realizowany będzie w partnerstwie z Instytutem Technologiczno-Przyrodniczym – Państwowym Instytutem Badawczym (ITP) -Falenty – reprezentującym branżę rolniczą.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments