Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Duże wzmocnienie Chemika Moderatora. Wychowanek wraca do klubu

Dodano: 02.07.2020 | 10:02

Na zdjęciu: W ubiegłym sezonie Daniel Katerla grał w Pomorzaninie Toruń.

Fot. Szymon Fiałkowski

Chemik Moderator buduje skład na sezon 2020/2021. Pierwszym wzmocnieniem bydgoskiego klubu jest wychowanek – Daniel Katerla.

29-letni piłkarz grał w Chemiku w latach 2009-2011, gdy zespół prowadzony wtedy przez Włodzimierza Koreckiego wywalczył awans do III ligi. Dobra postawa zaowocowała transferem do II-ligowych Czarnych Żagań. W kolejnych latach filigranowy pomocnik wywalczył jeszcze cztery awanse do III ligi – ostatni kilka miesięcy temu z Pomorzaninem Toruń. Drużyna z grodu Kopernika na razie jednak głównie się osłabia. Z zespołu odeszli już także Łukasz Zapała, Łukasz Witucki (obaj Włocłavia Włocławek) i Mateusz Kordyla (Unia Solec Kujawski).

Bardzo cieszymy się z tego transferu. Daniel to nie tylko doświadczony zawodnik o wysokich umiejętnościach, ale też wychowanek naszego klubu, a właśnie z udziałem takich osób chcemy budować zespół – mówi prezes Chemika Dominik Malicki.

Katerla był obecny podczas pierwszego treningu chemików, którzy w środę rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Oprócz niego do drużyny dołączyli młodzi piłkarze z roczników 2003, 2004, a nawet 2005.

Pierwszy sparing podopieczni Piotra Gruszki rozegrają w najbliższą sobotę. Zmierzą się na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments