Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 18 • L 17
16C
Pt
10C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONInwestycjeDuże zmiany na budowanym odcinku drogi ekspresowej S5. Umożliwią powstanie jednego z węzłów [MAPA]
budowa drogi ekspresowej S5
03.08.2021 | 16:00

Duże zmiany na budowanym odcinku drogi ekspresowej S5. Umożliwią powstanie jednego z węzłów [MAPA]

Na zdjęciu: W ramach zmian w organizacji ruchu w rejonie węzła Gruczno samochody zostaną skierowane na fragment drogi dojazdowej, gdzie będzie funkcjonował także przystanek autobusowy.

Fot. GDDKiA

W najbliższy czwartek zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu na znajdującym się w budowie odcinku drogi ekspresowej S5 pomiędzy Bydgoszczą a Świeciem. Zmiany obejmą rejon węzła w Grucznie.

Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, korekty nastąpią na ponad 4-kilometrowym fragmencie odcinka Świecie Południe (dawniej Dworzysko) – Bydgoszcz Północ (dawniej Aleksandrowo). Od wspomnianego Dworzyska ruch przez dwa kilometry będzie odbywał się w obu kierunkach istniejącą już, nową jezdnią drogi S5. Następnie zostanie łącznicą węzła Gruczno skierowany na drogę dojazdową, aby po kolejnych dwóch kilometrach – w rejonie stacji Orlenu – wrócić na trasę główną.

Na drodze dojazdowej będzie funkcjonował przystanek autobusowy. Będą zatrzymywały się na nim autobusy kursujące w stronę Bydgoszczy. Sam przystanek ulokowany będzie za zjazdem z ronda w samym Grucznie.

Nowa organizacja ruchu uwzględnia również dojazdy do miejscowości znajdujących się po zachodniej stronie od budowanego węzła drogi S5. Chodzi między innymi o Różanną, Bagniewo czy Poledno. Z trasy głównej poprowadzone zostaną do nich kolejne drogi dojazdowe. Na wypadek ewentualnych zatorów wykonawca inwestycji – konsorcjum Kobylarni i Mirbudu – przygotował przejazd awaryjny dla pojazdów uprzywilejowanych. Zapewniony będzie także dojazd do stacji benzynowej Orlenu. Wszystkie zmiany ilustruje grafika zaprezentowana poniżej.

Nowa organizacja ruchu ma umożliwić prace przy budowie węzła Gruczno. Będzie obowiązywać od czwartku, 5 sierpnia (od godziny 12:00) aż do lipca przyszłego roku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jerzy
Jerzy
1 miesiąc temu

Ciekawe kiedy miasto Chełmża doczeka się węzła na A1. Tutaj Oddział GDDKiA w Bydgoszczy nie jest aż taki ochoczy jak w Grucznie.

Powiązane treści