Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Duże zmiany na S5. Od Bydgoszczy do Świecia wreszcie dwoma pasami w obu kierunkach!

Dodano: 19.10.2022 | 16:59

Na zdjęciu: Od piątku, 21 października od Nowych Marz do Bydgoszczy będzie można jechać dwoma pasami w obu kierunkach.

Fot. GDDKiA

Duże zmiany na odcinku wciąż budowanej S5 ze Świecia do Bydgoszczy. Od piątku, 21 października kierowcy będą mogli – choć wciąż z ograniczeniem prędkości do 80 km/h – korzystać z obu jezdni na odcinku od Gruczna do Trzeciewca.

Jak podkreśla Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, do tej pory kierowcy mogli korzystać z większości fragmentu drogi ekspresowej S5 z Nowych Marz do Bydgoszczy w pełnym przekroju 2×2. – Stan zaawansowania prac pozwala na udostępnienie drogi w przekroju 2×2 pozostałego odcinka pomiędzy Grucznem a Trzeciewcem – przekazuje Julian Drob, rzecznik prasowy bydgoskiego oddziału GDDKiA.

W związku z brakiem możliwości wprowadzenia całości zmian jednego dnia, wdrażanie nowej organizacji ruchu podzielono na cztery etapy. Pierwszy został wdrożony z końcem sierpnia i obejmował udostępnienie docelowego przekroju 2×2 trasy głównej drogi ekspresowej S5 w Trzeciewcu i na odcinku Dworzysko – Gruczno, dzięki czemu kierowcy uzyskali dodatkowe ponad 3 km jezdni w pełnym przekroju. Etap drugi wdrożono wczoraj (18 października) na odcinku Trzeciewiec – wiadukt w Zawadzie.

Trzecia część zmian w organizacji nastąpi jutro (20 października) i polegać będzie na udostępnieniu dwóch pasów ruchu na obu jezdniach od Zawady do węzła Pruszcz. Etap czwarty zaplanowano na piątek, 21 października – przewiduje on udostępnienie docelowego przekroju 2×2 trasy głównej drogi S5 na pozostałym fragmencie od węzła Pruszcz do węzła Gruczno.

Rzecznik Drob przypomina, że na odcinku od Bydgoszczy do Nowych Marz wciąż trwają prace wykończeniowe, dlatego też całym odcinku trasy głównej S5 będzie obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 80 km/h, ostrzeżenie o dzikich zwierzętach w postaci znaku A-18b oraz ostrzeżenie o trwających pracach wykończeniowych.

CZYTAJ TAKŻE: Kolejne odwołanie w związku z budową S10. Na jakim etapie są prace nad ekspresówką?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments