Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Duży kontrakt Nitro-Chemu z amerykańską armią. Do wojska trafi amunicja produkowana w Bydgoszczy

Dodano: 19.10.2023 | 18:18

Na zdjęciu:

Fot. Archiwum

Dobra informacja dla bydgoskiej firmy. Nitro-Chem jest jedną z dziewięciu spółek, z którą umowę na dostawy amunicji zawarła amerykańska armia. – Umowy są o wartości 1,5 miliarda dolarów – podała Polska Grupa Zbrojeniowa, w skład której wchodzi producent materiałów wybuchowych. 

Informację o kontrakcie przekazała w czwartkowe (19 października) popołudnie Polska Grupa Zbrojeniowa, w skład której wchodzi bydgoska firma. Z komunikatu PGZ wynika, że umowy z dziewięcioma spółkami z czterech państw podpisały Amerykańskie Wojska Lądowe, a jedna z umów została zawarta właśnie z Nitro-Chem S.A. z Bydgoszczy.

Na mocy zawartej umowy, bydgoskie zakłady zwiększą produkcję i dostarczą amunicję artyleryjską kalibru 155 mm. – Umowa będzie realizowana w latach 2023 – 2026 – precyzuje w swoim komunikacie prasowym Polska Grupa Zbrojeniowa i dodaje, że zamówienie jest związane z dostawami amunicji dla sił zbrojnych Ukrainy. – Nasza spółka to jeden ze światowych liderów w zakresie produkcji środków bojowych. Docenia to także największa armia świata, którą dysponują Stany Zjednoczone. Potwierdzeniem tego jest fakt, że od wielu lat dostarczamy na jej potrzeby amunicję różnych typów i kalibrów – nie ukrywa dyrektor ds. handlu i marketingu w Nitro-Chem Karol Borys i dodaje: – Obecnie zawarty kontrakt to nie tylko zysk finansowy dla spółki, ale także gwarancja zatrudnienia dla załogi i wzmocnienie pozycji na trudnym, międzynarodowym rynku producentów amunicji.

Nie jest wykluczone, że kontraktów będzie więcej, bo obecnie przedstawiciele bydgoskiej firmy przebywają w Seulu, gdzie do końca tego tygodnia trwają największe, najbardziej prestiżowe i wszechstronne targi zbrojeniowe w Azji Północno-Wschodniej – ADEX 2023, a w ich trakcie na stoisku zakładu prezentowana jest szeroka oferta materiałów wybuchowych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments