Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h ESE
H 22 • L 17
29C
Nd
27C
Pon
27C
Wt
24C
Sr
24C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleDwa duże pożary w regionie, w tym jeden – niedaleko Bydgoszczy. Kilkudziesięciu strażaków w akcji!
straż pożarna_wóz strażacki - na sygnale_ Maciej Rejment-1
27.10.2019 | 08:34

Dwa duże pożary w regionie, w tym jeden – niedaleko Bydgoszczy. Kilkudziesięciu strażaków w akcji!

Weekend nie przebiega na razie spokojnie dla straży pożarnej w naszym województwie.

Na zdjęciu: Do gaszenia pożaru w Martyńcu wysłanych zostało aż piętnaście zastępów straży pożarnej.

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

Piętnaście zastępów straży pożarnej zostało w sobotni wieczór zadysponowanych do pożaru hali produkcyjnej w miejscowości Martyniec w powiecie golubsko-dobrzyńskim.

Ogień pojawił się po godzinie 21:00, a niespełna godzinę później informację o pożarze przekazał dyżurny kujawsko-pomorskiej straży pożarnej. Paliła się hala produkcyjna granulatu polipropylenu. „Pożarem objęta była cała hala o wymiarach 50 na 10 metrów” – czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu.

Istniała obawa o bezpieczeństwo ludzi, bowiem na halę został zaadaptowany obiekt w gospodarstwie rolnym z przyległym budynkiem mieszkalnym. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Strażacy przed 22:00 opanowali pożar i prowadzili akcję jego dogaszania. Przyczyny pożaru wyjaśni specjalne postępowanie.

Nie był to jedyny spory pożar w ostatnich godzinach w regionie. W niedzielę nad ranem ogień pojawił się na terenie składu maszyn budowlanych w Prądocinie niedaleko Bydgoszczy. Na miejscu pracowało pięć zastępów strażaków, w tym z jednostki przy szkole podoficerskiej na Glinkach.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści