Bydgoszcz
1C
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h E
H 2 • L 0
3C
Sob
4C
Nd
5C
Pon
5C
Wt
7C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleDwa duże pożary w regionie, w tym jeden – niedaleko Bydgoszczy. Kilkudziesięciu strażaków w akcji!
straż pożarna_wóz strażacki - na sygnale_ Maciej Rejment-1
27.10.2019 | 08:34

Dwa duże pożary w regionie, w tym jeden – niedaleko Bydgoszczy. Kilkudziesięciu strażaków w akcji!

Weekend nie przebiega na razie spokojnie dla straży pożarnej w naszym województwie.

Na zdjęciu: Do gaszenia pożaru w Martyńcu wysłanych zostało aż piętnaście zastępów straży pożarnej.

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

Piętnaście zastępów straży pożarnej zostało w sobotni wieczór zadysponowanych do pożaru hali produkcyjnej w miejscowości Martyniec w powiecie golubsko-dobrzyńskim.

Ogień pojawił się po godzinie 21:00, a niespełna godzinę później informację o pożarze przekazał dyżurny kujawsko-pomorskiej straży pożarnej. Paliła się hala produkcyjna granulatu polipropylenu. „Pożarem objęta była cała hala o wymiarach 50 na 10 metrów” – czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu.

Istniała obawa o bezpieczeństwo ludzi, bowiem na halę został zaadaptowany obiekt w gospodarstwie rolnym z przyległym budynkiem mieszkalnym. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Strażacy przed 22:00 opanowali pożar i prowadzili akcję jego dogaszania. Przyczyny pożaru wyjaśni specjalne postępowanie.

Nie był to jedyny spory pożar w ostatnich godzinach w regionie. W niedzielę nad ranem ogień pojawił się na terenie składu maszyn budowlanych w Prądocinie niedaleko Bydgoszczy. Na miejscu pracowało pięć zastępów strażaków, w tym z jednostki przy szkole podoficerskiej na Glinkach.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści