Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Dwa tiry bez ważnych badań wyjechały na drogę. Jednego z nich skontrolowano na trasie Bydgoszcz – Toruń

Dodano: 18.09.2022 | 08:25

Na zdjęciu: Funkcjonariusze WITD dokonali kontroli tirów zarówno na trasie Bydgoszcz - Toruń w Makowiskach (DK10), jak i w miejscowości Suchatówka k. Inowrocławia na krajowej 15.

Fot. WITD Bydgoszcz

Dwa samochody ciężarowe, które przewoziły żywność zatrzymali do kontroli na dwóch odcinkach dróg krajowych w regionie funkcjonariusze Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Funkcjonariusze WITD na trasie Bydgoszcz – Toruń (droga krajowa 10) w miejscowości Makowiska zatrzymali do kontroli ciężarówkę, która przewoziła artykuły spożywcze, w tym m.in. schłodzone jogurty. – W związku z tym, że był to ładunek podlegający umowie o międzynarodowych przewozach szybko psujących się artykułów żywnościowych i o specjalnych środkach transportu przeznaczonych do tych przewozów (ATP), inspektorzy dokonali weryfikacji poprawności wykonywania przewozu w tym zakresie – informuje WITD.

W trakcie tej kontroli szybko wyszło na jaw, że naczepa, którą wykonywano transport, nie posiadała od niemal czterech lat ważnych badań, które dopuszczają do przewozu ładunków podlegających pod umowę ATP. – Badania okresowe takich środków transportu mają na celu zagwarantowanie, by artykuły spożywcze były transportowane w warunkach pozwalających na utrzymanie ich jak najwyższej jakości  i świeżości – przypominają inspektorzy.

Innego tira, przewożącego artykuły spożywcze podlegające pod międzynarodową umowę ATP, funkcjonariusze WITD zatrzymali do rutynowej kontroli na krajowej 15 w miejscowości Suchatówka. – W tym przypadku polski przewoźnik transportował mięso z Polski do Francji i podobnie jak wcześniej jednostka transportowa nie posiadała ważnego świadectwa dopuszczenia do przewozu żywności – ważność upłynęła we wrześniu 2019 roku – relacjonuje inspekcja i precyzuje, że informacja w tej sprawie zostanie przekazana do odpowiedniego powiatowego lekarza weterynarii.

W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami wobec wykonawców przewozu zostało wszczęte postępowania administracyjne.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments