Bydgoszcz
8C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 8 • L 7
9C
Pt
10C
Sob
9C
Nd
12C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportDwa tygodnie do lekkoatletycznego święta w Bydgoszczy. Organizatorzy ujawnili szczegóły turnieju
Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce - medale - SF
27.07.2019 | 11:11

Dwa tygodnie do lekkoatletycznego święta w Bydgoszczy. Organizatorzy ujawnili szczegóły turnieju

Zmagania na stadionie w Bydgoszczy odbędą się w dniach 9-11 sierpnia.

Na zdjęciu: Tak wyglądają medale, o które walczyć będą lekkoatleci podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Bydgoszczy.

Fot. Szymon Fiałkowski

W drugi weekend sierpnia zostaną rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce. Tegoroczne zawody w Bydgoszczy będą miały wyjątkowy charakter.

Wszystko rozpocznie się już 8 sierpnia (czwartek) o 20:00 uroczystą ceremonią otwarcia na płycie Starego Rynku, gdzie zaprezentuje się dwanaście ekip, które wezmą udział w zawodach. Ceremonię uwieczni koncert muzyczny wykonawców z Hiszpanii, Włoch, czy Polski. Na scenie wystąpią m.in. Igor Herbut i Małgorzata Ostrowska.

– Za dwa lata wracamy do formuły ośmiu państw – informuje dyrektor organizacyjny turnieju Krzysztof Wolsztyński, a to oznacza, że pięć państw spadnie do niższej dywizji. Skład polskiej kadry ma zostać ogłoszony oficjalnie na początku sierpnia. Jednocześnie mówi o przygotowaniach do imprezy. – Na ten moment sprzedaliśmy około kilku tysięcy biletów – dodaje Wolsztyński, choć nie chce na razie ujawniać pełnych danych odnośnie sprzedanych kart wstępu na zawody. Do Bydgoszczy ma przyjechać liczna grupa kibiców za granicy. – Najtańszy bilet kosztuje 20 złotych, najdroższy 70 zł – mówi. Na płycie Starego Rynku jednocześnie ma zostać ustawione miasteczko lekkoatletyczne, które będzie funkcjonowało w dniach 6-7 sierpnia.

Na start przed własną publicznością liczy Paweł Wojciechowski, choć na razie w wyższej formie od niego jest Piotr Lisek, który niedawno podczas mityngu Diamentowej Ligi pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 6,02 m, zaś tyczkarz Zawiszy uzyskał wynik 5,87 m. – Mam nadzieję, że na zawodach w Bydgoszczy uda mi się wystartować przed moją publicznością. Jestem gotowy do startu – zapewnia Wojciechowski. Odpowiedzialny za sport w ratuszu Adam Soroko przypomina z kolei, że w 2004 roku w Bydgoszczy odbyły się zawody SPAR Pucharu Europy, które były protoplastą Drużynowych Mistrzostw Europy.

Jednocześnie PZLA pozyskał sponsora krajowego na te zawody – została nim Grupa Anwil z Włocławka, która niedawno również zdecydowała się wesprzeć kadrę polskich żużlowców. Krzysztof Wolsztyński jednocześnie informuje o tym, jakie zmiany wystąpią w organizacji ruchu. – Wszystkie zorganizowane grupy kibica wjadą na parking przy stadionie – mówi. Kibiców zachęca do przyjazdu środkami komunikacji miejskiej, bowiem ci, którzy będą mieli takową wejściówkę przy sobie, będą mieli darmowe przejazdy autobusami i tramwajami w dniu zawodów. Parkingi samochodów dla kibiców zostały zlokalizowane z kolei w Myślęcinku oraz wokół stadionu, z wyłączeniem głównego parkingu, który będzie zadedykowany dla wspomnianych, zorganizowanych grup kibica.

Podczas konferencji prasowej zaprezentowano także komplet medali, o jakie walczyć będą lekkoatleci podczas zawodów w Bydgoszczy. Pierwszy dzień zmagań (9 sierpnia) rozpocznie się o 18:30, 10 sierpnia zmagania rozpoczną się o 16:00, zaś decydujące rozstrzygnięcia – 11 sierpnia od 16:00.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści