Bydgoszcz
21C
Słonecznie
35% wilgotność
Wiatr: 6km/h S
H 21 • L 21
21C
Pon
21C
Wt
20C
Sr
15C
Czw
14C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleDwaj młodzi mężczyźni uciekali seatem przed policją. Popełnili szereg wykroczeń i znaleziono przy nich narkotyki
policyjny pościg Brodnica
11.03.2021 | 19:43

Dwaj młodzi mężczyźni uciekali seatem przed policją. Popełnili szereg wykroczeń i znaleziono przy nich narkotyki

Na zdjęciu: Po policyjnym pościgu, zatrzymano zarówno kierowcę seata, jak i pasażera auta. Obaj niebawem zostaną przesłuchani przez śledczych.

Fot. KPP Brodnica

Dwaj młodzi mężczyźni mieli przy sobie narkotyki i za wszelką cenę chcieli uniknąć policyjnej kontroli. Przed funkcjonariuszami uciekali przez kilkadziesiąt kilometrów, ale ostatecznie wpadli.

Do policyjnego pościgu doszło w środowy (10 marca) poranek. – Kilka minut przed godziną ósmą rano, brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w pobliżu szkoły w miejscowości Bobrowo „kręcą się” dwaj mężczyźni, podejrzanie się zachowujący – opisuje asp. sztab. Agnieszka Łukaszewska z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy. Patrol, który przyjechał na miejsce zdarzenia chciał zatrzymać mężczyzn, ale ci zaczęli przed nimi uciekać osobowym seatem.

Mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych dawanych przez funkcjonariuszy, kierowca seata ani myślał się zatrzymać do kontroli. – Podczas pościgu, kierowca popełnił szereg wykroczeń w różnym miejscu i czasie – dodaje asp. sztab. Łukaszewska i wymienia: – Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu innemu kierowcy, wyprzedzał inne pojazdy na przejściu dla pieszych, na skrzyżowaniu oraz przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia, nie sygnalizował manewru skrętu, wyprzedzał na linii ciągłej i podwójnie ciągłej, nie korzystał z pasów bezpieczeństwa, poruszał się pojazdem bez włączonych świateł mijania, nie zachowywał odstępu podczas wyprzedzania innych pojazdów.

W pościg zaangażował się kolejny policyjny patrol, a po kilkunastu kilometrach ucieczki, kierowca i pasażer zatrzymali seata i próbowali uciekać pieszo. Szybko zostali zatrzymani, ale młodzi mężczyźni zachowywali się w sposób agresywny, a dodatkowo nie chcieli podać swoich danych osobowych. Wyszedł na jaw też powód, dla którego 20-letni kierowca i 18-letni pasażer uciekali. – Funkcjonariusze znaleźli przy nich woreczki strunowe z marihuaną. Po trasie ucieczki policjanci odnaleźli również słoik z suszem roślinnym, który mężczyźni wyrzucili z auta – słyszymy od brodnickich policjantów. Z informacji śledczych wynika również, że od 20-latka pobrano krew do badań pod kątem prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających. Mężczyźnie zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami, a za popełnione wykroczenia podczas pościgu, naliczono mu aż 36 punktów karnych i nałożono mandaty karne w wysokości 2 800 złotych. – Odpowie również za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz posiadania środków odurzających, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – precyzuje rzecznik brodnickiej komendy.

Pasażera seata ukarano mandatami karnymi w wysokości 1 200 zł za niewykonywanie poleceń funkcjonariusza, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, odmowę podania danych i używanie słów wulgarnych. Odpowie on również za przestępstwo posiadania środków odurzających, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu do momentu przesłuchania.

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści