Bydgoszcz
7C
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H 7 • L 6
9C
Nd
14C
Pon
13C
Wt
9C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleDwie ofiary katastrofy lotniczej w Bydgoszczy! Trwa ustalanie przyczyn wypadku [NOWE INFORMACJE]
Port_Lotniczy_Bydgoszcz_Lotnisko_LG (1)
14.07.2020 | 10:59

Dwie ofiary katastrofy lotniczej w Bydgoszczy! Trwa ustalanie przyczyn wypadku [NOWE INFORMACJE]

Na miejscu trwa dogaszanie maszyny - poinformowali nas strażacy.

Na zdjęciu: Wypadek na płycie Portu Lotniczego Bydgoszcz miał miejsce we wtorek po godzinie dziesiątej.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Dwie osoby zginęły w katastrofie awionetki, do której doszło we wtorkowe przedpołudnie na bydgoskim lotnisku – potwierdziła naszemu portalowi bydgoska policja.

Jak już informowaliśmy, do wypadku doszło kwadrans po godzinie dziesiątej. Z pierwszych wiadomości wynikało, że niewielki samolot szkoleniowy spadł na płytę portu imienia Paderewskiego i stanął w płomieniach. Fakt katastrofy potwierdził nam Daniel Mackiewicz, rzecznik spółki Port Lotniczy Bydgoszcz.

Tuż przed godziną jedenastą policjanci potwierdzili nam najgorszą z informacji dotyczących wypadku. – Dwie osoby, które znajdowały się w samolocie, poniosły śmierć na miejscu – przekazała w rozmowie z MetropoliaBydgoska.PL podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Na miejscu zdarzenia pracowało pięć zastępów straży pożarnej. Z ogniem walczyły dwa zastępy znajdujące się na co dzień na terenie lotniska, a także dodatkowe trzy zastępy oddelegowane przez dyżurnego Komendy Miejskiej PSP w Bydgoszczy. Jak przekazał nam wspomniany dyżurny, około godziny 10:30 nadal trwała akcja dogaszania płonącej maszyny.

Na miejscu trwa badanie przyczyn katastrofy. Dowody zbiera policja, która poprowadzi śledztwo pod nadzorem prokuratury. Jak przekazała podkom. Kowalska, w Bydgoszczy pojawi się również członek Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści