Bydgoszcz
2C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h SW
H 2 • L 2
8C
Pt
8C
Sob
7C
Nd
8C
Pon
8C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesDziałka inwestycyjna w Bydgoszczy najbardziej atrakcyjna w regionie. Dostała nagrodę w stolicy
Panattoni Europe Bydgoszcz
04.12.2018 | 19:04

Działka inwestycyjna w Bydgoszczy najbardziej atrakcyjna w regionie. Dostała nagrodę w stolicy

Gala konkursu "Grunt na Medal" odbył się we wtorek, 4 grudnia.

Na zdjęciu: W rejonie działki uhonorowanej tytułem "Grunt na Medal" w minionych latach realizowane były inwestycje magazynowe, między innymi przez Panattoni Europe.

Fot. Stanisław Gazda

Ponad 11-hektarowy teren przy skrzyżowaniu ulic: Chemicznej oraz Franciszka Dachtery należący do Miejskich Wodociągów i Kanalizacji otrzymał wyróżnienie w konkursie „Grunt na Medal”. Jego ósmą edycję rozstrzygnięto we wtorek podczas specjalnej gali w Warszawie.

W tym roku do rywalizacji przystąpiło 81 gmin z całej Polski, które zgłosiły ponad sto działek inwestycyjnych. Wśród nich znalazła się między innymi aplikacja przygotowana przez Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego, która złożyła ofertę późniejszego triumfatora z osiedla Czersko Polskie. Wyróżnienie bydgoskiej kandydaturze przyznał organizator konkursu – Polska Agencja Inwestycji i Handlu, która w ramach „Gruntu na Medal” współpracuje z urzędami marszałkowskimi (głównie – centrami obsługi inwestora). Tytuł ten oznacza, że działka MWiK-u została uznana w tym zestawieniu za najbardziej atrakcyjną w województwie kujawsko-pomorskim.

Nasz region był jednym z najbardziej aktywnych w VIII edycji „Gruntu na Medal”. W pierwszym etapie gminy z Kujawsko-Pomorskiego zgłosiły dziesięć obszarów inwestycyjnych (więcej pochodziło jedynie z dwóch regionów: wielkopolskiego oraz mazowieckiego). Do finałowej rozgrywki trafiło sześć – oprócz bydgoskiej działki były to tereny z Aleksandrowa Kujawskiego, Brześcia, Grudziądza, Pakości oraz Torunia.

Tereny na Czersku Polskim zyskały na znaczeniu po wybudowaniu w 2015 roku wspomnianej ul. Dachtery (wcześniej roboczo nazywanej Nowokielecką z racji bycia przedłużeniem ul. Kieleckiej). Inwestycja, która pochłonęła blisko 11 milionów złotych, została sfinansowana ze środków budżetu miasta oraz funduszy unijnych. Jej konsekwencją było powstanie przy ul. Chemicznej centrum dystrybucyjnego sieci Carrefour, a także magazynów Waimea Logistic Park.

Tegoroczna edycja „Gruntu na Medal” odbyła się pod patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.


Powiązane treści