Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Działka przy Hali Targowej sprzedana. Kupił ją znany inwestor

Dodano: 17.04.2024 | 10:23

Na zdjęciu: W tym miejscu za trzy lata powinny powstać budynki.

Fot. BB/archiwum

Drugi przetarg na sprzedaż działki przy ulicy Magdzińskiego obok Hali Targowej zakończył się sukcesem. Miasto sprzeda nieruchomość za 3,3 miliona złotych znanemu w Bydgoszczy inwestorowi.

Po czterech latach od zapowiedzi sprzedaży, ratusz przeprowadził udany przetarg na zbycie nieruchomości położonych w samym centrum Bydgoszczy. Było to drugie postępowanie – podczas zeszłorocznej próby nie było żadnego chętnego na zakup. Teraz urzędowi miasta udało się znaleźć nabywcę terenu, na którym przez lata znajdowało się targowisko.

Jak czytamy w dokumencie opublikowanym w Biuletynie Informacji Publicznej bydgoskiego magistratu, jedyną ofertę w postępowaniu – wynoszącą 3,333 miliona złotych – złożyła spółka APRO Investment. To działający na terenie miasta deweloper, który obecnie realizuje inwestycję Podniebne Ogrody na Górzyskowie czy Gajową 72 na Bartodziejach.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, na działkach przy Magdzińskiego można postawić zabudowę mieszkaniowo-usługową w formie pierzejowej o wysokości od 12 do 18 metrów przy założeniu, że najwyższy punkt elewacji frontowej budynku w płaszczyźnie pionowej np. gzyms, nie może być położony powyżej wysokości 15 metrów. Usługi muszą być ulokowane w parterze budynku.

Warto zaznaczyć, że APRO będzie mieć trzy lata na zrealizowanie inwestycji – wydział mienia i geodezji wprowadził taki zapis w dokumentach zgodnie z deklaracją prezydenta Rafała Bruskiego. Przypomnijmy, że został on zastosowany przy sprzedaży terenu po dawnym Torbydzie – zdaniem prezydenta, uchroniłby on ważną nieruchomość przed traktowaniem jej jako lokatę kapitału. W wypadku niedotrzymania umowy, miasto nałoży na kupca karę umowną, wynoszącą 40 tysięcy złotych za każdy miesiąc zwłoki.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adriana
Adriana
1 miesiąc temu

I powstanie kolejny szpetnie nowoczesny budynek mieszkalny w centrum Bydgoszczy. Ten na Placu Kościeleckich wygląda jakby ktoś wstawił wannę do salonu. Mam nadzieję, że ktoś uzgodni to z plastykiem, bo świeżo wyremontowana Hala Targowa zostanie skutecznie zasłonięta przez nowy twór.

Leonard Borowski
Leonard Borowski
1 miesiąc temu

„Rodzinka na swoim”…