Bydgoszcz
0C
Niebo głównie zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 0 • L -0
3C
Sr
-1C
Czw
0C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeDziałka na Wyżynach ma nowego właściciela. To znany deweloper
JHM WYŻYNY BYDGOSZCZ
26.07.2018 | 16:13

Działka na Wyżynach ma nowego właściciela. To znany deweloper

JHM Development kupił kolejną nieruchomość w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Deweloper z Warszawy nabył działkę przy stadionie Chemika.

Fot. mat. prasowe

Teren przy ulicy Bohaterów Kragujewca znalazł kupca. Działkę przy stadionie Chemika, na której do tej pory funkcjonował parking strzeżony, nabyła spółka JHM Development. 

Informacje o pozyskaniu przez warszawskiego dewelopera kolejnej nieruchomości w Bydgoszczy pojawiła się kilka dni temu na forum Skyscrapercity. Dziś firma oficjalnie poinformowała o dokonaniu transakcji. Na terenie o powierzchni 0,41 ha powstanie budynek wielorodzinny z podziemną halą garażową. Jak podaje JHM, aktualnie prowadzone są prace nad przygotowaniem projektu architektonicznego.

Wcześniej spółka, która należy do grupy Mirbud (w jej skład wchodzi również Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia) nabyła teren przy ulicy Fordońskiej, tuż obok biurowca Arkada Business Park. W ubiegłym roku zatwierdzono koncepcję ich budowy. Jak udało nam się dowiedzieć, na razie w sprawie tej inwestycji trwają ustalenia na poziomie administracyjnym i projektowym, dlatego nie są jeszcze znane dokładne szczegóły wyglądu budynków. Wiadomo jednak, że na terenie przy Fordońskiej może powstać zabudowa o wysokości sięgającej nawet 55 metrów.

Bydgoszcz jest aglomeracją miejską, w której widzimy duży potencjał inwestycyjny. Na działce przy ul. Bohaterów Kragujewca powstaną mieszkania o innych parametrach niż na tej przy ul. Fordońskiej. Dzięki temu będziemy mogli wejść na rynek z ofertą dla szerszego grona odbiorców – mówi Regina Biskupska, prezes JHM.


Powiązane treści