Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Działkowy rabuś złapany. Już drugi raz w tym roku

Dodano: 20.11.2023 | 08:12

Na zdjęciu: Policjańci zatrzymali mężczyznę, który kradł na działkach w Inowrocławiu.

Fot. KWP Bydgoszcz

We wtorek (14.11.2023) kryminalni z Inowrocławia zatrzymali 36-letniego złodzieja grasującego w działkowych pergolach. Mężczyzna dopuścił się zniszczenia cudzego mienia, a także przywłaszczenia wartościowych rzeczy, narzędzi i sprzętu elektrycznego.

W sześciu przypadkach sprawca wypchnął lub wybił szyby w altanach, a także uszkodził drzwi. Kradł to co uważał za wartościowe, m.in. sprzęt elektryczny i narzędzia. Do zdarzeń doszło na przełomie października i listopada.

Z informacji, które uzyskaliśmy asp. szt. Izabelli Drobnieckiej z inowrocławskiej policji, podejrzany wpadł przy ulicy Poznańskiej i Gwarków, gdzie interweniowała przewodniczka psa służbowego. Wcześniej od napotkanego na ulicy Staropoznańskiej świadka, dowiedziała się, że złodziej był widziany na dachu jednego z garaży. Został złapany w pościgu policyjnym, po czym odprowadzony na komisariat.

Sprawca był notowany już wcześniej z 12 zarzutami. Teraz usłyszał aż sześć nowych, dotyczących kradzieży z włamaniem. Po raz drugi został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments