Bydgoszcz
14C
Słonecznie
47% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 14 • L 14
5C
Pon
8C
Wt
7C
Sr
6C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaDzieci pojadą bez biletów? Projekt zyskał poparcie bydgoszczan
12.09.2017 | 11:08

Dzieci pojadą bez biletów? Projekt zyskał poparcie bydgoszczan

Teraz decyzja należy do radnych.

Na zdjęciu: Inicjatywa Bydgoszcz chce, aby dzieci jeździły autobusami za darmo.

Fot. LG

Bydgoszczanie poparli akcję zbierania podpisów za wprowadzeniem darmowej komunikacji miejskiej dla dzieci uczęszczających do szkół podstawowych. We wtorek projekt uchwały został złożony w radzie miasta.

Zbiórka była prowadzona przez Inicjatywę Bydgoszcz od czerwca w różnych punktach miasta, m.in. w centrum i w Myślęcinku. Ostatecznie udało się zyskać poparcie 1200 osób. – Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy się podpisali. Pomysł był bardzo dobrze odbierany przez mieszkańców i czujemy, że teraz oni liczą na nas – mówił koordynator akcji Szymon Wiłnicki.  Darmowe przejazdy mają dotyczyć dzieci uczęszczających do bydgoskich podstawówek. Realizacja projektu ma kosztować ok. 1,5 mln zł, co – zdaniem przedstawicieli inicjatywy – wobec przychodu z biletów w wysokości 74 mln zł, stanowi niewielką kwotę.

Projekt został złożony w biurze rady miasta i możliwe, że pojawi się na październikowej sesji. Poparcie dla niego zadeklarowali już radni SLD, a także niektórzy politycy Platformy Obywatelskiej. – Zobaczymy, jak będzie. Mam nadzieję, że nasz pomysł zyska poparcie, bo na pewno przyłożyłby się do promocji komunikacji miejskiej w Bydgoszczy i pomógłby zwłaszcza rodzinom wielodzietnym – mówił Wiłnicki, który wyliczał także,  że od 2010 roku kwota przychodu z biletów ani się nie poprawiła, ani nie pogorszyła.

Podobne projekty były już dyskutowane w innych miastach. Darmowa komunikacji dla uczniów funkcjonuje w Warszawie, a niedługo zacznie także w Poznaniu, ale nie zostanie wprowadzona w Toruniu, Koszalinie, Wałbrzychu czy Łodzi.


Powiązane treści