Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Dzień Dziecka w urzędzie wojewódzkim. Czeka wiele atrakcji

Dodano: 25.05.2024 | 09:46

Na zdjęciu: 1 czerwca Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki organizuje drzwi otwarte.

Fot. Szymon Fiałkowski/zdj. ilustracyjne

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki zaprasza na Dzień Otwarty, z okazji Dnia Dziecka. 1 czerwca, od godziny 10:00 do 14:00 drzwi urzędu będą otwarte dla wszystkich – zarówno małych, jak i dużych dzieci oraz ich rodziców i opiekunów.

Jak zapowiada KPUW, w przyszłą sobotę na Jagiellońskiej 3 odbędzie się dzień otwarty z okazji Dnia Dziecka. – W strefie przed Urzędem pokażemy, jak działa administracja rządowa. Będzie to okazja do rozmów z przedstawicielami służb. Obędą się pokazy psów policyjnych, pojawi się radiowóz, a także wóz strażacki, który z pewnością przyciągnie uwagę najmłodszych. Będzie można sprawdzić swoje umiejętności podczas trafiania wodą w punkt hydronetką, zobaczyć pokazy pierwszej pomocy na stoisku 112 i zrelaksować się przy stoisku projektu Czysta Bydgoszcz – wymieniają urzędnicy.

Nie zabraknie także profilaktyki – tego dnia przed urzędem pojawi się mammobus. Panie w wieku 45-74 lat, które w ostatnich 24 miesiącach nie miały wykonywanej mammografii, będą miały okazję wykonać profilaktyczne badanie w ramach programu profilaktyki raka piersi finansowanego przez NFZ. Wewnątrz gmachu będą czekać kolejne niespodzianki. – We foyer będzie można spotkać się z przedstawicielami NFZ, którzy przygotowali dla gości badania ciśnienia oraz analizę składu ciała, a także wiele cennych informacji na temat profilu zaufanego i Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Kartę EKUZ, przydatną podczas wyjazdów zagranicznych, będzie można otrzymać na miejscu – czytamy w komunikacie KPUW.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Nitro-Chem znów zmienia prezesa. I to po niespełna pół roku


Kolejne atrakcje będą czekać w Sali Bydgoskiego Marca – tam najmłodsi odkryją swoją kreatywność podczas warsztatów dekorowania doniczek, tworzenia naturalnych kosmetyków oraz herbat. Na scenie czekać będą animacje oraz konkursy z nagrodami. Dzieci będą mogły też zrobić zdjęcie na specjalnej ściance, skorzystać ze stoiska z balonami, a także z gier oraz zabawy w zamykanie w bańce. – Dla wszystkich ciekawych świata kryminalistyki, przygotowaliśmy pokój, gdzie będzie można porozmawiać z technikami i pobrać odciski palców – zachęca urząd.

Podczas wydarzenia, urząd wojewódzki po raz pierwszy raz umożliwi zwiedzanie Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, który monitoruje stan bezpieczeństwa na obszarze województwa, a także koordynuje dyspozycyjność i gotowość sił i środków ratowniczych.

W Dzień Dziecka nie zabraknie też samego wojewody Michała Sztybla, który będzie przyjmował najmłodszych mieszkańców województwa w swoim gabinecie. Każdy ma szanse na rozmowę i wspólne zdjęcia.

Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców regionu na wyjątkowe wydarzenie. Po raz pierwszy organizujemy dla Państwa Dzień Otwarty w Urzędzie Wojewódzkim. Chcemy podkreślić, jak ważna jest dla nas otwartość i transparentność w relacjach z mieszkańcami. Dzień 1 czerwca będzie okazją, by zobaczyć naszą pracę od środka i przekonać się, jak działamy na co dzień. Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy wiele atrakcji dla całych rodzin. Osobiście zapraszam na spotkanie i bezpośrednią rozmowę – mówi Wojewoda Kujawsko-Pomorski.

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments