Bydgoszcz
11C
Słonecznie
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 12 • L 9
15C
Wt
14C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
17C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIDzień Dziecka w Bydgoszczy. Gdzie warto zabrać swoją pociechę?
31.05.2016 | 18:04

Dzień Dziecka w Bydgoszczy. Gdzie warto zabrać swoją pociechę?

Podpowiadamy, jakie atrakcje czekają na dzieci nie tylko jutro, ale także w najbliższy weekend.

Na zdjęciu: Przygotowane atrakcje powinny wywołać uśmiech na twarzy każdego dziecka.

Fot. wolny dostęp

Zaledwie kilka godzin dzieli nas od święta, na które czeka niemal każde dziecko. Organizatorzy przygotowanych z tej okazji wydarzeń zachęcają, by Dzień Dziecka świętować nie tylko jutro, ale także w najbliższy weekend. Co będzie działo się w Bydgoszczy?

Już jutro dzieci będą miały niepowtarzalną okazję wybudowania dzikiej i kolorowej dżungli z… balonów! Oczywiście pomogą im w tym animatorzy. Wyjątkowy gaj powstanie w centrum handlowym Zielone Arkady, które kilka dni temu zamieniło się w balonowy świat. Artyści na oczach widzów tworzą z balonów figury m.in. ulubionych postaci ze świata bajek t.j. Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków, czy Asterix i Obelix. Wystawę ich prac można zobaczyć do 5 czerwca.

Ponadto jutro w Zielonych Arkadach zobaczyć będzie można widowisko z udziałem mimów. Dzieci obejrzą występ grupy cyrkowej Mimello, która 2 lata temu znalazła się w gronie finalistów programu „Mam talent”. Oczywiście nie zabraknie także konkursów z nagrodami. Dzieci, chętne na malowanie buzi, będą mogły przemieć się w ulubione zwierzątko, superbohatera lub inną postać.

Zobacz też: Bajkowa Bydgoszcz 2016 [ZDJĘCIA]

Wiele innych atrakcji czeka na dzieci w najbliższy weekend. W sobotę (04.06) w Myślęcinku odbędzie się Ogólnopolski Festyn Rodzinny „Bądźmy razem”. Impreza rozpocznie się o 13:00 na Różopolu. Więcej o wydarzeniu przeczytasz TUTAJ

W sobotę i niedzielę (4-5.06) odbędzie się też Kolorowy Dzień Dziecka na Jatkach. Główną atrakcją imprezy ma być wspólne malowanie ulicy Jatki. Organizatorzy zachęcają dzieci do stworzenia najbardziej kolorowej ulicy w mieście. W trakcie trwania wydarzenia (sobota w godz. 12:00-17:00 i niedziela w godz.11:00-16:00) na Jatkach pojawi się dmuchany plac zabawa, wielkie bańki mydlane oraz balonowe niespodzianki. Prócz tego odbędzie się wiele gier, zabaw i konkursów z nagrodami.


Powiązane treści