Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Dzień Seniora w Bydgoszczy. Były nagrody, list intencyjny i spektakl

Dodano: 22.10.2022 | 16:44

Na zdjęciu: Seniorzy świętowali w Teatrze Kameralnym.

Fot. Robert Sawicki/Urząd Miasta Bydgoszczy

W czwartek, 20 października seniorzy mieli swoje święto. Obchody odbyły się również w Bydgoszczy – w Teatrze Kameralnym wręczone zostały wyróżnienia, a po części oficjalnej przyszedł czas na rozrywkę, którą zapewnił Szymon Jachimek. W imieniu prezydenta gratulacje złożyła zastępczyni prezydenta Maria Wasiak. Nie zabrakło licznej reprezentacji rady miasta.

Uroczysta gala z okazji Dnia Seniora została zorganizowana w Teatrze Kameralnym – bydgoszczanie będący w jesieni życia wypełnili jego widownię do ostatniego miejsca. W części oficjalnej zastępczyni prezydenta Maria Wasiak, wraz z przewodniczącą rady miasta Moniką Matowską i przewodniczącą Bydgoskiej Rady Seniorów Marią Gałęską wręczyły wyróżnienia, dla osób szczególnie zasłużonych w pracy na rzecz bydgoskich seniorów. Wyróżnienia trafiły do:

  • Felicji Tykwińskiej, która przez lata pracowała jako nauczycielka języka polskiego. Na emeryturze zaangażowała się w działania Koła Emerytów Związku Nauczycielstwa Polskiego. Dała się poznać, jako doskonała organizatorka wycieczek i podróży. Od 2010 roku jest sekretarzem Bydgoskiej Rady Seniorów. Od kwietnia br. tydzień po tygodniu, poświęca się temu, co potrafi najlepiej – uczy języka polskiego seniorów uchodźców z Ukrainy.

  • Małgorzaty Bonin, która jest założycielką organizacji, która od 22 lat niesie wsparcie i pomoc kobietom dotkniętym chorobami nowotworowymi. W ostatnim czasie, na fundamencie doświadczeń, podejmuje działania skierowane do seniorów, przeciwdziałające wykluczeniu, samotności i depresji. Przed czterema miesiącami była jedną ze współautorek programu bydgoskiej Seniorady – flagowego przedsięwzięcia międzypokoleniowego w naszym mieście.
  • Zdzisława Tylickiego, który reprezentował największy ogólnopolski związek emerytów i rencistów, zrzeszający 800 tys. osób. Bydgoskie koło należy do szczególnie prężnych – oferując podmiotową pomoc prawną i administracyjną, skutecznie lobbując na rzecz osób starszych, a także organizując wiele form atrakcji, wypoczynku i integracji. Tylicki jest także radnym miasta.

W dniu Państwa Święta życzę wszystkim seniorkom i seniorom niegasnącej radości. Wasze zaangażowanie, aktywność i chęć do życia jest godna naśladowania. Cieszę się, że w naszym mieście jest tak liczne grono osób starszych, pogodnych i witalnych, które swoimi życiowymi doświadczeniami dzielą się z innymi. Już niebawem oddamy w Wasze ręce Centrum Seniora przy ul. Dworcowej. Wierzę, że to miejsce przyczyni się do jeszcze większego rozkwitu Państwa działalności. Chcę wspólnie z moimi współpracownikami tworzyć Bydgoszcz przyjazną seniorom. Niech obchody będą także okazją do podkreślenia roli Bydgoskiej Rady Seniorów, bez której przyjazny klimat nie byłby możliwy – mówi prezydent Rafał Bruski

W Bydgoszczy młodzi i seniorzy idą razem

Podczas obchodów Dnia Seniora miało miejsce istotne wydarzenie. Bydgoska Rada Seniorów i Młodzieżowa Rada Miasta postanowiły zacieśnić swoją współpracę, podpisując list intencyjny. Deklarują w nim wspólne działania informacyjne, promocyjne i edukacyjne, których wspólnym mianownikiem jest budowanie wrażliwości. Chcą także wspólnie podejmować działania integrujące oba środowiska i aktywnie współpracować przy organizacji Seniorady – największej miejskiej imprezy międzypokoleniowej.

Po części oficjalnej, przyszedł czas na część artystyczną. Z recitalem piosenki kabaretowej „Z dala od tonacji” wystąpił Szymon Jachimek. – Śmiech to zdrowie! A w tak świetnym towarzystwie, czwartkowe spotkanie stało się kuracją wręcz doskonałą. Na zakończenie był słodki tort i rozmowy o życiu we foyer Teatru Kameralnego – podkreśla bydgoski ratusz.

Sprawdź koniecznie: W Bydgoszczy powstały Osiedlowe Centra Seniora. Sprawdź ich ofertę!

0 0 votes
Article Rating
Dzień Seniora w Bydgoszczy. Były nagrody, list intencyjny i spektakl
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments