Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W sobotę dzień sportu na Politechnice Bydgoskiej. Skorzystaj z nowej hali!

Dodano: 03.10.2023 | 12:56

Na zdjęciu: Politechnika Bydgoska oficjalnie otwiera Akademickie Centrum Sportu.

Fot. Alicja Chrobak

Politechnika Bydgoska otwiera Akademickie Centrum Sportu. Po jutrzejszej (4 października) oficjalnej uroczystości, w najbliższą sobotę każdy bydgoszczanin będzie mógł zobaczyć nową halę sportową. Wtedy bowiem odbędzie się Dzień Sportu z Politechniką Bydgoską.

Od tego roku akademickiego studenci Politechniki Bydgoskiej mogą wreszcie korzystać z wielofunkcyjnej hali sportowej. Składa się ona z boiska, które spełnia wymogi międzynarodowych federacji siatkówki czy koszykówki i można je podzielić na dwie lub trzy części, a także ścianki wspinaczkowej, siłowni, strefy wolnych ciężarów, sali ćwiczeń cardio, sauny czy sali fitness.


CZYTAJ TAKŻE: Akademickie Centrum Sportu już gotowe. Zobacz, jak wygląda od środka [ZDJĘCIA]


I etap Akademickie Centrum Sportu (uczelnia niebawem rozpocznie budowę stadionu piłkarskiego z bieżnią i boiskami) zostanie uroczyście otwarty jutro (4 października) podczas inauguracji nowego roku akademickiego. Uczelnia przygotowała jednak wydarzenie, podczas którego każdy bydgoszczanin będzie mógł zobaczyć nową inwestycję od środka, a także wziąć udział w zajęciach sportowych.

Dzień Sportu na Politechnice Bydgoskiej. Program wydarzenia

Dzień Sportu na Politechnice Bydgoskiej odbędzie się w sobotę, 7 października w godz. 10:00 – 14:00 – oczywiście w Akademickim Centrum Sportu przy Kaliskiego 7. Podczas wydarzenia odbędzie się Pokazowy Turniej Halowej Piłki Nożnej z udziałem drużyn m.in. znanych bydgoskich sportowców i działaczy, dziennikarzy, lekarzy, pracowników Urzędu Wojewódzkiego, Marszałkowskiego i Miasta Bydgoszczy oraz społeczności akademickiej PBŚ. Ponadto, będzie można wziąć udział w darmowych zajęciach fitness, na siłowni głównej, w sali cardio oraz na ściance wspinaczkowej.

PROGRAM

9:30 – 10:00 Pokaz umiejętności zapaśniczych zawodników KS Gwiazda Bydgoszcz, w tym Bartłomieja Bartnickiego dwukrotnego olimpijczyka z Aten 2004 i Pekinu 2008.

10:15 – 13:00 Pokazowy Turniej Halowej Piłki Nożnej z udziałem drużyn m.in. znanych bydgoskich sportowców i działaczy, dziennikarzy, lekarzy, pracowników Urzędu Wojewódzkiego, Marszałkowskiego i Miejskiego oraz społeczności akademickiej PBŚ

W przerwach pomiędzy meczami pokazy taneczne w wykonaniu Wolf Dance Studio z Bydgoszczy, pokazy Marceliny Paluszkiewicz (Mistrzyni Polski w jeździe figurowej na rolkach i reprezentantki Kadry Narodowej) oraz pokazy wspinaczkowe w wykonaniu pracownika uczelni i trenerki sekcji wspinaczki sportowej klubu uczelnianego AZS Politechniki Bydgoskiej.

Ponadto, podczas Dnia Sportu, zapraszamy wszystkich zainteresowanych na darmowe zajęcia fitness, na siłowni głównej, w sali cardio oraz na ściance wspinaczkowej. Zapraszamy do śledzenia aktualności, wkrótce pojawi się link do zapisów na poszczególne darmowe zajęcia – informuje PBŚ.

SALA FITNESS

10:00 – 14:00 Aerobik i ćwiczenia fitness z trenerem i zawodnikami KU AZS Politechniki Bydgoskiej

SIŁOWNIA GŁÓWNA

10:00 – 14:00 Ćwiczenia siłowe z trenerami i zawodnikami sekcji sportowych KU AZS Politechniki Bydgoskiej

SALA CARDIO

10:00 – 14:00 Ćwiczenia aerobowe z trenerami i zawodnikami KU AZS Politechniki Bydgoskiej (ergometry wioślarskie, bieżnie kardio, orbitreki, rowery stacjonarne)

ŚCIANKA WSPINACZKOWA

13.00 – 14.00 Wspinaczka sportowa z trenerem i zawodnikami klubu uczelnianego AZS Politechniki Bydgoskiej (ścianka wspinaczkowa w hali głównej)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments