Bydgoszcz
-0C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 0 • L -2
1C
Nd
-1C
Pon
-3C
Wt
-4C
Sr
-6C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaDzień Ziemi w bydgoskim ZOO pełen atrakcji
ZOO Bydgoszcz
18.04.2018 | 18:14

Dzień Ziemi w bydgoskim ZOO pełen atrakcji

Myślęcińskie ZOO zaprasza w tę niedzielę na karmienie płazów i sadzenie roślin.

Na zdjęciu: Na prelekcjach będzie można poznać wiele ciekawostek na temat płazów.

Fot. mat. prasowe

W najbliższą niedzielę, 22 kwietnia w Myślęcinku odbędzie się „Dzień Ziemi w ZOO, czyli płazy, gady i rabata”.

Dzień Ziemi to jedno z najważniejszych i najbardziej znanych wydarzeń, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. W tym dniu bydgoskie zoo planuje szereg atrakcji. Od godziny 10:30 do 11:40, na udostępnionych przez pracowników LPKiW rabatach, będzie można zasiać kwiaty, z których następnie skorzystają owady. Sadzenie zostanie poprzedzone krótką prelekcją na temat życia płazów i gadów. Na zakończenie planowany jest konkurs z nagrodami. Na tę część spotkania wymagane są wcześniejsze zapisy – możliwe są one pod numerem 52 328 00 09 w godzinach od 7:00 do 15:00. Liczba miejsc jest ograniczona.

O godzinie 11:50 w pawilonie akwarium terrarium i w mini zoo odbędzie się karmienie płazów i gadów wraz z wykładem na ich temat. To doskonała okazja na spotkanie takich zwierząt jak drzewołaz trójbarwny, legwan zielony, agama żaglowa, żółwie stepowe czy żółwie wodne. Pod koniec karmienia przewidziano kolejne zgadywanki.

Od godziny 13:30 do 17:30 w akwarium terrarium zostaną wyeksponowane wylinki węży i jaszczurek. Pracownik ZOO wyjaśni, co to jest wylinka i jak przebiega proces linienia płazów i gadów. Ponadto, dla każdego, kto wypełni kartę pracy otrzyma drobny upominek.

Bilety wstępu: ulgowy 10, normalny 15 złotych.


Powiązane treści