-17C
78% wilgotność
Wiatr: 1km/h WSW
H -14 • L -19
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportDziesiąta porażka koszykarzy. Enea Astoria uległa GTK Gliwice
13-12-2020_koszykówka_Energa Basket Liga_Enea Astoria Bydgoszcz - Śląsk Wrocław_Enea Astoria - SF
19.12.2020 | 21:34

Dziesiąta porażka koszykarzy. Enea Astoria uległa GTK Gliwice

W Energa Basket Lidze rozegrano siedemnastą kolejkę spotkań.

Na zdjęciu: Bydgoscy koszykarze w sobotę przegrali z GTK Gliwice.

Dziesiątej porażki w tym sezonie Energa Basket Ligi doznali koszykarze Enea Astorii. Bydgoszczanie we własnej hali przegrali z GTK Gliwice.

Po wygranej ze Śląskiem, do Areny przyjechało GTK Gliwice – siódmy zespół ligowej tabeli, ale z drugiej strony odniósł dotąd tylko jedno zwycięstwo w meczu wyjazdowym. Bydgoszczanie przystępowali zmotywowani wygraną ze Śląskiem Wrocław po świetnej czwartej kwarcie. Trener Artur Gronek nie mógł skorzystać z usług zarówno kontuzjowanego Markusa Loncara (jest po operacji), ale także Michała Chylińskiego, którego w ogóle zabrakło w meczowym składzie.

Trzeba sobie też jasno powiedzieć, że to nie był najlepszy mecz bydgoszczan. Gospodarze, choć na początku meczu prowadzili (5:4 po trzech i pół minucie gry), to w dalszej części pierwszej kwarty grali nerwowo, notowali zdecydowanie zbyt dużo strat (aż siedemnaście w całym spotkaniu), a do tego potem razili nieskutecznością, kompletnie gospodarzom nie siedziały rzuty zza linii 6,75 m. Jakby tego było mało, w piątej minucie pierwszej kwarty punkty numer 6 i 7 dla „Asty” zdobył Jakub Nizioł, który trafił dwa razy z linii rzutów wolnych. I to byłoby na tyle, bo potem punktowali już rywale, którzy pierwszą kwartę wygrali 19:7, a na początku drugiej prowadzili nawet 24:11. Złą passę w rzutach z dystansu po bydgoskiej stronie przerwali Michał Aleksandrowicz i Corey Sanders, a gdy spod kosza trafił jeszcze Łukasz Frąckiewicz, to przewaga gliwiczan stopniała do trzech punktów (28:31), ale potem rywale znów popisali się serią udanych ofensywnych akcji i do przerwy prowadzili 42:34.

Fatalny początek trzeciej kwarty sprawił, że już po minucie gry trener bydgoskiego zespołu zmuszony był do tego, by wziąć przerwę na żądanie. Jednak obraz wydarzeń na parkiecie zasadniczo się nie zmienił. Jakby tego było mało, to w drugiej połowie z parkietu musiał zejść Frąckiewicz, który przekroczył limit pięciu fauli. W połowie czwartej kwarty, zespół GTK prowadził 74:59, a ostatecznie wygrał w Bydgoszczy różnicą dwudziestu punktów.

Przed bydgoskim zespołem, zaraz po świętach Bożego Narodzenia wyjazdowy mecz z Kingiem Szczecin (niedziela, 27 grudnia, 15:30).

ENERGA BASKET LIGA – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 17 KOLEJKA – 19.12.2020 R.
ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ – GTK GLIWICE 68:88 (7:19, 27:23, 18:19, 16:27)

ENEA ASTORIA: Nizioł 18 (2×3), Sanders 14 (1×3, 7 zb., 6 as., 5 str.), Frąckiewicz 9 (8 zb., 5 f.), Dambrauskas 9 (6 as.), Gabrić 9 (3×3, 8 zb.) – Aleksandrowicz 5 (1×3, 5 zb.), Bogucki 3, Nowakowski 1, Krasuski.

GTK: Varnado 20 (6 zb.), Perkins 19 (4×3, 6 zb., 7 as.), Szewczyk 13 (1×3), Bogues Jr. 10 (7 zb.), Gołębiowski 10 (1×3, 5 zb.) – Henderson Jr. 8 (6 zb.), Ł. Diduszko 6 (2×3, 5 f.), Szymański 2, Wiśniewski, Heliński, Chodukiewicz.

Sędziowali: Dariusz Zapolski, Grzegorz Czajka, Adrian Szczotka.
Komisarz Energa Basket Ligi: Grzegorz Ziemblicki.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.