Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 4 • L 2
6C
Wt
6C
Sr
6C
Czw
6C
Pt
8C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaDziewięciu kandydatów w prezydenckich prawyborach Konfederacji. Wśród nich Paweł Skutecki
Paweł Skutecki - Kukiz'15_ SF
18.11.2019 | 11:51

Dziewięciu kandydatów w prezydenckich prawyborach Konfederacji. Wśród nich Paweł Skutecki

Przedstawiciele Konfederacji ogłosili decyzję podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Na zdjęciu: Paweł Skutecki wystartuje w prawyborach prezydenckich, które zorganizuje Konfederacja.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Przedstawiciele Konfederacji podali w poniedziałkowe przedpołudnie nazwiska dziewięciu kandydatów, którzy wezmą udział w prezydenckich prawyborach, które zorganizuje formacja.

Jak poinformowała na swoich stronach internetowych Rzeczpospolita, wśród dziewięciu kandydatów, którzy wystartują w prawyborach jest Paweł Skutecki. To były poseł formacji Kukiz’15, który jesienią startował w wyborach parlamentarnych z trzeciego miejsca na liście w Warszawie, jednak mandatu poselskiego nie udało mu się zdobyć.

Obok Skuteckiego, w prawyborach wystartują także posłowie obecnej kadencji: Janusz Korwin-Mikke, Konrad Berkowicz, Krzysztof Bosak, Grzegorz Braun, Artur E. Dziambor oraz Magdalena Ziętek-Wielomska, Jacek Wilk i Krzysztof Tołwiński. – Dzisiaj ci wyborcy oczekują od nas wystawienia najlepszego kandydata na prezydenta, takiego, który będzie mógł rywalizować w wyborach, aby w połowie przyszłego roku, aby w Pałacu Prezydenckim zamieszkać i zacząć sprawować funkcję prezydenta Rzeczypospolitej – mówił na briefingu prasowym Robert Winnicki.

Kandydata formacji w wyborach prezydenckich mamy poznać na początku przyszłego roku. Zostanie on wyłoniony na zasadzie głosów elektorskich (elektorów ma być w sumie 305), a jeden elektor przypada na 4000 głosów oddanych na Konfederację w niedawnych wyborach parlamentarnych. We wszystkich województwach odbędą się też zjazdy prawyborcze, a ich terminy zaplanowano na przełom grudnia i stycznia.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści