Bydgoszcz
4C
Słonecznie
65% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 5 • L 3
10C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIDziś Bydgoska Droga Krzyżowa ulicami miasta
17.03.2018 | 09:16

Dziś Bydgoska Droga Krzyżowa ulicami miasta

Na zdjęciu: Hasło tegorocznej Bydgoskiej Drogi Kryżowej: "W Jej oczach" nawiązuje do peregrynacji obrazu Matki Boże Częstochowskiej.

Fot. Stanisław Gazda

W sobotę 17 marca o godzinie 19.30 wyruszy spod Katedry Bydgoskiej i zakończy się w kościele Świętej Trójcy droga krzyżowa ulicami miasta. Jej hasłem będą słowa „W Jej oczach”…

Droga Krzyżowa ulicami Miasta to wielkopostne wydarzenie ewangelizacyjne, które zrodziło się po Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, jako odpowiedź na prośbę Papieża Franciszka, by zostawić po sobie widoczny ślad.

Tytuł tegorocznego nabożeństwa nie jest przypadkowy. Nawiązuje do peregrynacji kopii Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, która od września br. nawiedzać będzie wszystkie parafie naszej diecezji oraz do zwołanego przez Papieża Franciszka na październik br. Powszechnego Synodu Biskupów na temat młodzieży.

W poszczególnych stacjach nabożeństwa Drogi Krzyżowej zobaczymy, jak Maryja wyjaśnia młodemu człowiekowi, co to znaczy kochać każdego człowieka. Zakończeniem wydarzenia będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej w kościele Świętej Trójcy.

Organizacją i koordynacją całości zajmuje się młodzież wspólnot Diecezji Bydgoskiej: Wolontariat 4don4LORD z parafii pw. Matki Boskiej Królowej Męczenników, wolontariusze Fundacji Wiatrak Giovanni Paulo Secondo, wspólnota Duc in Altum z parafii pw. Polskich Braci Męczenników, Młodzież działająca przy parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy, Zgromadzeniu Ducha Świętego oraz formująca się w Ruchu Światło-Życie.

Ponad 150 młodych ludzi zaangażowało się zarówno o samą grę aktorską, przygotowanie muzyki, strojów, rekwizytów, materiałów reklamowych i zabezpieczenie trasy przemarszu.

Scenariusz i reżyseria: Mariola Ciesielska. W rolach głównych: o. Maciej Sierzputowski – Jezus, Izabela Fadel – Matka Boska Częstochowska, Krzysztof Gwizdała – Młody. Przygotowaniem muzyki oraz nagraniem dialogów zajęli się: Agnieszka Więckiewicz – absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Jacek Domachowski.

 


Powiązane treści