Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 3 • L 2
8C
Wt
8C
Sr
6C
Czw
4C
Pt
9C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaDziury jak kratery, kałuże jak bajora. ZDMiKP: Od 1 marca zaczniemy wyrównywanie gruntówek po zimie
26.02.2021 | 11:43

Dziury jak kratery, kałuże jak bajora. ZDMiKP: Od 1 marca zaczniemy wyrównywanie gruntówek po zimie

Na zdjęciu: ZDMiKP podkreśla, że wyrównywanie i porządkowanie dróg gruntowych będzie możliwe, jeśli nie będzie padał deszcz bądź śnieg.

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

Ostatnie tygodnie upłynęły najpierw pod znakiem śnieżnej i mroźnej zimy, a obecnie odwilży i znacznego wzrostu temperatur. Zmiana pogody znacząco wpłynęły na stan dróg, także tych gruntowych. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej obiecuje, że przy sprzyjających warunkach w poniedziałek, 1 marca rozpoczną się prace przy równaniu i porządkowaniu ulic gruntowych na terenie miasta.

Trwające od kilku dni roztopy ujawniły fatalny stan wielu dróg gruntowych. Symbolem trudnej sytuacji stała się ulica Janowiecka na Miedzyniu – mieszkańcy tej części miasta masowo alarmowali w mediach społecznościowych o olbrzymich dziurach na tej drodze. ZDMiKP deklaruje, że w przyszłym tygodniu rozpocznie równanie i porządkowanie gruntówek – o ile pozwoli na to pogoda.

W pierwszej kolejności prowadzone będą działania interwencyjne na ulicach zgłoszonych przez mieszkańców: Janowieckiej, Spacerowej, Trawnik, Prądy, Maciaszka, Platynowej, Kolibrowej, Motylowej, Opławiec, Baranowskiego, Szamarzewskiego, Piaski, Burzowej, Pod Borem, Chmielnej, Sądeckiej, Bielskiej, Izerskiej, Wypaleniska, Przyłubskiej, Łuckiej, Gniewkowskiej, Radziejowskiej, Grussa, Bieszczadzkiej, Alpejskiej, Świętokrzyskiej, Gorczańskiej, Szlakowej i Horodelskiej – podkreśla rzecznik prasowy bydgoskich drogowców Tomasz Okoński. Z działem utrzymania dróg można skontaktować się telefonicznie (52 582 27 14 lub 52 582 27 15) oraz mailowo: utrzymanie@zdmikp.bydgoszcz.pl.


CZYTAJ TAKŻE: Perła zachodniej Bydgoszczy. Raport o sytuacji nad Kanałem Bydgoskim


Okoński dodaje, że w tym samym czasie prowadzona będzie też szczegółowa kontrola nawierzchni wszystkich ulic gruntowych w mieście. – Na jej podstawie powstanie harmonogram profilowania ulic gruntowych na terenie naszego miasta, który obowiązywać będzie od 1 kwietnia 2021 roku – informuje rzecznik. Dodatkowo ustalana będzie również lokalizacja konkretnych ulic gruntowych planowanych w tym roku do przebudowy, w ramach różnych programów obwiązujących na terenie miasta Bydgoszczy.

1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści