Bydgoszcz
4C
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 5 • L 2
9C
Pon
8C
Wt
8C
Sr
11C
Czw
8C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaEdukacja przez szachy: Już za tydzień druga runda I Międzyszkolnej Bydgoskiej Ligi Szachowej
edukacja przez szachy_turniej szachowy_Bydgoszcz
10.03.2018 | 13:09

Edukacja przez szachy: Już za tydzień druga runda I Międzyszkolnej Bydgoskiej Ligi Szachowej

Turniej odbędzie się 17 marca.

Na zdjęciu: Najmłodsi znów będą rywalizować w królewskiej grze.

Fot. mat. prasowe

17 marca 2018r. o godzinie 10.00 odbędzie się drugi turniej szachowy w ramach projektu Edukacja przez szachy – Pierwsza Międzyszkolna Bydgoska Liga Szachowa.

Edukacja przez szachy to indywidualny turniej szachowy, w którym zawodnik reprezentuje szkołę, do której uczęszcza. To jedyna taka cykliczna impreza dla dzieci w wieku od 6 do 18 lat, w której grać mogą zarówno debiutanci, jak i szachiści posiadający kategorie szachowe z Bydgoszczy oraz okolic.

Zawody podzielone są na dwie grupy, co daje możliwość rozgrywania partii z innymi graczami na podobnym poziomie. Na koniec cyklu przewidziana jest punktacja generalna (także dla szkół) z atrakcyjnymi nagrodami.

Najbliższy turniej odbędzie się w Centrum Zabaw Rodzinnych Family Park przy ulicy Fordońskiej 246. Po skończonych partiach zawodnicy będą mogli wziąć udział w pokazach eksperymentów naukowych i zwiedzać wystawę interaktywnych eksponatów w Pracowni Profesora Ciekawskiego.

Do 7 marca udział w turnieju potwierdziło ponad 90 uczestników. Zostało jeszcze kilka miejsc wolnych – organizatorzy zachęcają do zapisów, ponieważ maksymalna liczba startujących to 114 osób. 

Jak mówi organizator projektu Arkadiusz Matczyński, pomysł na ligę powstał po to, aby odciągnąć dzieci od komputerów i zachęcić je do wyjścia z domu. Dlatego też na zakończenie każdego turnieju, wśród wszystkich uczestników losowane są wejściówki do Filharmonii Pomorskiej, Teatru Polskiego, Kina Helios i innych instytucji, które wspierają tę imprezę.

Wpisowe do turnieju wynosi 10 złotych. Każdy uczestnik otrzymuje nagrodę. Pula nagród w całym cyklu wynosi 10 tysięcy złotych.

Strona projektu, na której można dokonać zapisu na turniej: http://edukacjaprzezszachy.pl. Więcej informacji znajdziecie też na Facebooku.


Powiązane treści