Bydgoszcz
6C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h NW
H 8 • L 4
17C
Czw
15C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
20C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportEdukacja przez szachy. Turnieje bydgoskiej ligi szachowej ruszają w ten weekend
edukacja przez szachy_turniej szachowy_Bydgoszcz
24.01.2018 | 18:00

Edukacja przez szachy. Turnieje bydgoskiej ligi szachowej ruszają w ten weekend

Pierwszy turniej w sobotę w hali przy ul. Pestalozziego 18.

Na zdjęciu: W sumie odbędzie się pięć turniejów.

Fot. mat. promocyjne organizatorów

Już w ten weekend zostanie rozegrany pierwszy indywidualny turniej szachowy w ramach Pierwszej Międzyszkolnej Bydgoskiej Ligi Szachowej.

Turniej zostanie przeprowadzony w dwóch grupach: w turnieju A wystąpią zawodnicy posiadający kategorie szachowe (grupa A – do lat 9, gr. B – do 13 lat i gr. C – do 18 lat), zaś turniej B zostanie przeprowadzony dla debiutantów, którzy nie posiadają żadnej kategorii szachowej.

Zmagania odbędą się w Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Pestalozziego 18 w Bydgoszczy. Rozpoczęcie zawodów zaplanowano na godzinę 10:00. Zapisy są prowadzone na stronie internetowej edukacjaprzezszachy.pl Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń. Wpisowe do turnieju wynosi 10 zł i jest przeznaczone na nagrody.

Oprócz samej gry przewidujemy dodatkowe atrakcje, jak np. wydruk figury szachowej z drukarki 3D. Na własne oczy będzie można zobaczyć jak powstaje wydruk przestrzenny a najlepsi otrzymają puchary wykonane właśnie w tej technologii. Na zakończenie całego cyklu 5 turniejów planowana jest także punktacja generalna z atrakcyjnymi nagrodami. Kolejne turnieje zaplanowano na 17 marca, 14 kwietnia, 12 maja i 16 czerwca.

Powiązane treści