Bydgoszcz
7C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 7 • L 7
14C
Wt
14C
Sr
15C
Czw
13C
Pt
19C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoEkoPlener z Czystą Puszczą Bydgoską już w niedzielę. Dzień pełen atrakcji na Wyspie Młyńskiej
28.07.2021 | 08:28

EkoPlener z Czystą Puszczą Bydgoską już w niedzielę. Dzień pełen atrakcji na Wyspie Młyńskiej

Na zdjęciu: W najbliższą niedzielę odbędzie się ekopiknik na Wyspie Młyńskiej. Jego szczegóły zdradzono podczas konferencji prasowej.

Fot. Szymon Fiałkowski

W najbliższą niedzielę (1 sierpnia) na Wyspie Młyńskiej odbędzie się Eko Plener z Czystą Puszczą Bydgoską. Szczegóły wydarzenia ujawniono podczas konferencji prasowej.

To będzie największe tego typu wydarzenie w województwie kujawsko-pomorskim. – Wyspa Młyńska będzie udostępniona dla tych wszystkich, którzy życie z ekologią traktują bardzo poważnie, a dla tych, którzy nie traktują poważnie, by się zastanowili nad tym, jak ważne jest środowisko i dbali o każdy jego element – mówił prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Eko Plener jest organizowany przez inicjatywę Czysta Puszcza Bydgoska, znanej z akcji sprzątania lasów na terenie Bydgoszczy.

– Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00, a w jego trakcie będzie spływ i sprzątanie Brdy. Pan prezydent zapowiedział, że weźmie udział w sprzątaniu Brdy – zadeklarował Marcin Rybacki z Czystej Puszczy Bydgoskiej. Dwa stoiska podczas Eko Pleneru ustawi UTP, będą ustawione także samochody elektryczne, a także zabytkowa śmieciarka od ProNatury.

Organizatorzy zaplanowali także spływ kajakowy Brdą i Kanałem Bydgoskim połączony ze sprzątaniem rzeki, będzie także możliwość nurkowania w Brdzie pod okiem instruktora. Na Wyspie Młyńskiej pojawią się także siatkarze BKS Visła ProLine Bydgoszcz, nie zabraknie warsztatów rzeźby z recyklingu czy pleneru malarskiego i slalomu rowerowego dla dzieci. Na centralnym placu Wyspy Młyńskiej pojawi się krwiobus. – Zapraszamy wszystkich do oddawania krwi w ramach akcji „Twoja krew – moje życie” – dodał Rybacki.

Niedzielne (1 sierpnia) wydarzenie na Wyspie Młyńskiej w godzinach 10:00 – 15:00.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści