Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 6km/h WNW
H 2 • L 0
2C
Czw
-0C
Pt
-0C
Sob
-0C
Nd
-1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaElektryczne skutery blinkee.city wróciły na bydgoskie ulice
24-04-2019 Stacja skuterów blinkee - Focus Bydgoszcz - SF (5)
26.03.2020 | 13:20

Elektryczne skutery blinkee.city wróciły na bydgoskie ulice

Na zdjęciu: Pod koniec marca 2020 roku na terenie Bydgoszczy ruszył kolejny sezon usługi wypożyczania elektrycznych skuterów.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Na ulice Bydgoszczy wróciły skutery blinkee.city. W okresie walki z pandemią koronawirusa operator elektrycznych środków transportu zapewnia, że pojazdy są dodatkowo dezynfekowane i czyszczone.

Usługa wypożyczania elektrycznych skuterów na minuty wkroczyła do Bydgoszczy pod koniec kwietnia 2019 roku. Jej operatorem jest firma Blinkee.city, która oferuje swoje usługi nie tylko w Polsce, ale również na Węgrzech, w Hiszpanii czy Rumunii. Jak informuje firma, po przerwie zimowej skutery powracają na bydgoskie ulice – mieszkańcy miasta mają do dyspozycji 60 hulajnóg i 50 skuterów. Obecnie – według wskazań aplikacji operatora – możliwość wypożyczania jednośladów obejmuje centrum miasta oraz część osiedli: Bartodzieje, Błonie, Leśne, Szwederowo, Wyżyny czy Wzgórze Wolności.

Mając na uwadze stan epidemii, firma Blinkee informuje, że w celu zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników operator skuterów i hulajnóg elektrycznych uruchomił procedurę serwisową dodatkowej dezynfekcji, czyszczenia pojazdów przy każdym przeglądzie oraz wymianie baterii. – Dodatkowo serwisanci dezynfekują elementy pojazdów napotkanych na terenie miasta, a w bagażnikach pojazdów można znaleźć jednorazowe czepki – informuje Blinkee.city. Firma dodaje, że w obecnej sytuacji, zgodnie z obostrzeniami wydanymi przez polski rząd należy ograniczyć wychodzenie z domu, ale środki indywidualnego transportu, takie jak skutery elektryczne, są jednym z środków umożliwiających przemieszczanie się w sytuacjach nadzwyczajnych.


CZYTAJ TAKŻE: Nowe informacje od ZUS w sprawie zasiłku opiekuńczego


Operator blinkee.city zdecydował się również przekazać 10% całkowitej wartości przychodów z przejazdów na bydgoską służbę zdrowia. – Bezpieczeństwo użytkowników blinkee.city jest naszym priorytetem, dlatego dezynfekujemy nasze pojazdy kilkukrotnie w ciągu dnia. Chcemy także wspomóc służbę zdrowia w tym ciężkim okresie, dlatego zdecydowaliśmy się przekazać 10% całkowitej wartości przychodów na bydgoską opiekę medyczną – informuje Tomasz Krzywański, lokalny partner blinkee.city w Bydgoszczy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści