Bydgoszcz
17C
Słonecznie
63% wilgotność
Wiatr: 5km/h S
H 17 • L 17
12C
Pon
12C
Wt
11C
Sr
10C
Czw
9C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportEnea Astoria z nowym kontraktem. Trzeci gracz pozyskany przez beniaminka Energa Basket Ligi
mateusz zębski - astoria bydgoszcz
28.06.2019 | 18:41

Enea Astoria z nowym kontraktem. Trzeci gracz pozyskany przez beniaminka Energa Basket Ligi

Klub o pozyskaniu zawodnika poinformował w piątkowe popołudnie.

Na zdjęciu: Mateusz Zębski związał się z Enea Astorią rocznym kontraktem.

Fot. mat. klubu

Na koniec czerwca, beniaminek Energa Basket Ligi poinformował o nowym zawodniku. Enea Astoria Bydgoszcz podpisała kontrakt z trzecim nowym zawodnikiem.

Jako pierwszy kontrakt z Enea Astorią podpisał Amerykanin Adam Kemp. W ubiegłym tygodniu trzyletnią umową z „Astą” związał się Michał Chyliński, a w piątkowe popołudnie beniaminek Energa Basket Ligi pochwalił się trzecim nowym kontraktem.

Roczną umowę z klubem parafował Mateusz Zębski. To 27-letni obwodowy, który miniony sezon spędził w MKS-ie Dąbrowa Górnicza, gdzie był jednym z ważniejszych zawodników drużyny prowadzonej przez Jacka Winnickiego. Dość powiedzieć, że w lidze średnio zdobywał 6,7 pkt. na mecz (60% skuteczność rzutów z gry) i notował 3,7 zbiórki na mecz. Niedawno Zębski był z kadrą B, której trenerem jest Artur Gronek na zgrupowaniu w Chinach, gdzie przebywał również gracz Astorii Łukasz Frąckiewicz.

Przypomnijmy, że ważne umowy z bydgoskim klubem mają także Marcin Nowakowski, Dorian Szyttenholm, Jakub Dłuski i wspomniany już Frąckiewicz. W Astorii nie zobaczymy za to Jakuba Kondraciuka, Bartosza Pochockiego i Grzegorza Kukiełki.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści