Bydgoszcz
0C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 0 • L 0
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportEnea Astoria zagra bez kibiców. Uruchamia sprzedaż cegiełek i specjalnej linii gadżetów
11.03.2020 | 13:34

Enea Astoria zagra bez kibiców. Uruchamia sprzedaż cegiełek i specjalnej linii gadżetów

Na zdjęciu: Enea Astoria w najbliższym meczu zagra przy pustych trybunach.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Enea Astoria Bydgoszcz rozegra najbliższy mecz bez udziału publiczności. Dla klubu może to oznaczać duże straty finansowe, dlatego zainaugurowana została akcja #AstaToMy.

Na pięć z ośmiu spotkań zabrakło biletów, a na pozostałych byliśmy bardzo blisko kompletu. Straty finansowe z którymi musimy się zmierzyć mogą być bardzo duże – mówił podczas środowej konferencji prasowej prezes Astorii Bartłomiej Dzedzej. Klub w tym momencie nie ma ani złotówki zadłużenia, ale staje przed trudnym wyzwaniem. Dlatego apeluje do kibiców i rozpoczyna akcję #AstaToMy. – Dla wszystkich kibiców uruchamiamy sprzedaż cegiełek w cenie 5 zł, 10 zł, 20 zł i 30 zł. Uruchomimy sprzedaż specjalnej linii gadżetów z hashtagiem #AstaToMy. Dochód ze sprzedaży takich gadżetów przeznaczony zostanie na zminimalizowanie strat związanych z brakiem publiczności na spotkaniach domowych. O szczegółach akcji, poinformujemy w późniejszym terminie – mówił prezes Dzedzej.

[Czytaj więcej informacji w serwisie specjalnym na temat koronawirusa dla bydgoszczan]

Na niedzielnym meczu z King Wilkami Morskimi Szczecin obecna będzie minimalna liczba osób koniecznych do przeprowadzenia spotkania ligowego. Ograniczona zostanie między innymi liczba dziennikarzy. – Znaleźliśmy się w sytuacji nowej dla nas wszystkich, na którą nikt nie miał wpływu. Przyszedł dla nas czas próby z którym wszyscy musimy sobie z tym wszystkim poradzić. W imieniu zawodników chce powiedzieć, że będzie to dla nas niecodzienne przeżycie. Będzie nam was brakowało, bo zawsze byliście naszym szóstym zawodnikiem. Nasze podejście do spotkań i treningów będzie takie jak zawsze. Wszyscy tutaj razem tworzymy ten klub – mówił kapitan zespołu Michał Chyliński.

Niedzielny mecz w Artego Arenie rozpocznie się o godz. 17:30. – Mogę zagwarantować, że nasze podejście do spotkań i treningów nie ulegnie zmianie. Będziemy dalej ciężko pracować i trenować na 101%, abyśmy razem z kibicami mieli z tego satysfakcję – zapowiedział trener Artur Gronek.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści