[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Enea Bydgoszcz Triathlon już w ten weekend. Będą utrudnienia w ruchu

Dodano: 05.07.2022 | 10:23

Na zdjęciu: Enea Bydgoszcz Triathlon to największa tego typu impreza w Polsce. Tegoroczna edycja odbędzie się 9 i 10 lipca.

Fot. Szymon Fiałkowski

Enea Bydgoszcz Triathlon odbędzie się już w ten weekend. W sobotę i niedzielę należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu – przede wszystkim w rejonie hali Immobile Łuczniczka i na al. Jana Pawła II.

Enea Bydgoszcz Triathlon to największa impreza triatlonowa w Polsce i jedna z największych w Europie. Tegoroczną edycję zaplanowano w dniach 9-10 lipca 2022 roku, czyli w najbliższą sobotę i niedzielę. W związku z organizacją zawodów – zwłaszcza ich części kolarskiej, której trasa prowadzi pętlą przez aleję Jana Pawła II aż do węzła w Stryszku – kierowcy muszą się liczyć z pewnymi ograniczeniami w ruchu.

Enea Bydgoszcz Triathlon 2022 – zmiany na al. Jana Pawła II

Uczestnicy etapu kolarskiego Enea Bydgoszcz Triathlon będą poruszali się fragmentem zamkniętej dla ruchu kołowego ulicy Toruńskiej na odcinku od hali widowiskowo- sportowej Łuczniczka w kierunku ronda Bernardyńskiego do wysokości ulicy Babia Wieś, następnie wracają do ronda Toruńskiego i udają się ulicą Jana Pawła II w kierunku węzła Bydgoszcz Południe (Stryszek) wewnętrznym pasem drogi wojewódzkiej numer 239.

Nawrotka trasy znajduje się w okolicy węzła. Powrót odbywa się wewnętrznym pasem ruchu do wysokości kładki dla pieszych zlokalizowanej pomiędzy ulicami Glinki i Wojska Polskiego i następnie przechodzi przeplotką na stronę przeciwną. Odcinek od przeplotki poprzez rondo Toruńskie do ronda Fordońskiego dla kolarzy jest dwukierunkowy. Nawrót odbywa się przed przejściem dla pieszych zlokalizowanym przed Rondem Fordońskim. Zawodnicy Enea Bydgoszcz Triathlon wracają do ronda Toruńskiego i skręcając w prawo udają się w kierunku hali. W zależności od ilości pętli wykonują 1,2 lub 5 pętli.

Na czas trwania kolarskiej części imprezy, nastąpi konieczność częściowego wyłączenia z ruchu alei Jana Pawła II – podkreśla rzecznik prasowy ZDMiKP Tomasz Okoński. Jak będą wyglądać utrudnienia na poszczególnych odcinkach trasy? Na fragmencie od ronda Toruńskiego do węzła Stryszek nastąpi wyłączenie w ciągu wydzielonego pasa ruchu: od ronda Toruńskiego do skrzyżowania z ulicą Glinki wyłączona zostanie zachodnia część jezdni. Na odcinku od węzła Stryszek do ulicy Kujawskiej nastąpi wyłączenie skrajnego lewego pasa ruchu. Przewidziano też zamknięcie dla ruchu ulicy Toruńskiej na odcinku od ronda Toruńskiego do skrzyżowania z ulicą Babia Wieś.

Zamknięcia na trasie kolarskiej zaplanowano następująco: sobota od 7:00 do 15:00, niedziela od 6:00 do 16:00.

Enea Bydgoszcz Triathlon 2022 – zakaz parkowania w centrum miasta

W czasie Enea Bydgoszcz Triathlon wprowadzone zostaną ograniczenia w parkowaniu aut. – Nie zaparkujemy samochodu na ulicy Grodzkiej oraz Rybim Rynku, jak również na ulicy Stary Port (na odcinku od Mostowej do Pocztowej). Zakazy parkowania będą obowiązywały odpowiednio: dla ulicy Stary Port od 8 lipca, od godziny 5:00 do 10 lipca, do godziny 17.00, a dla ulicy Grodzkiej i Rybiego Rynku: od 8 lipca, od godz. 18:00 do 10 lipca, do godziny 18:00 – przekazuje rzecznik zarządu dróg.

Enea Bydgoszcz Triathlon 2022 – trasa biegowa

Trasa biegowa Enea Bydgoszcz Triathlon 2022 odbywa się bulwarami nad Brdą do wysokości Rybiego Rynku, a następnie chodnikiem wzdłuż ulicy Grodzkiej do ulicy Mostowej. Przebiegając most zawodnicy skręcają w ulicę Stary Port i na wysokości budynku poczty wbiegają na bulwary. – W związku z planowanymi pracami budowlanymi na bulwarach wymagany będzie przebieg chodnikiem wzdłuż ulicy Floriana i dobieg do bulwarów ulicą Uroczą – podkreśla Okoński. Od Uroczej uczestnicy zawodów powrócą nad Brdę. Dobiegając do wysokości hotelu Słoneczny Młyn przebiegają przez jego teren i wybiegając od strony ulicy Jagiellońskiej kierują się do Ronda Fordońskiego.

Zamknięcia na trasie biegowej zaplanowano następująco: sobota od 5:00 do 16:00, niedziela od 5:00 do 17:00.


PRZECZYTAJ TAKŻE: Kolejny odcinek bulwarów nad Brdą do remontu. Czy priorytetowa inwestycja zadowoli mieszkańców?


Następnie biegacze skręcają w prawo w ulicę Kardynała Stefana Wyszyńskiego i udają się do ronda Toruńskiego, przed którym skręcają w prawo biegną ścieżką w kierunku kortów zlokalizowanych w pobliżu Artego Arena. Potem kierują się na metę zlokalizowaną przed hala widowiskowo-sportową Immobile Łuczniczka zlokalizowaną od strony rzeki Brdy. W zależności od dystansu, zawodnicy pokonują 1, 2 lub 4 pętle.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments