Bydgoszcz
18C
Opady
59% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 18 • L 16
17C
Czw
13C
Pt
8C
Sob
11C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoENERIS Proeco wzywa do stworzenia wspólnej procedury postępowania z bombami ekologicznymi
30.03.2022 | 20:25

ENERIS Proeco wzywa do stworzenia wspólnej procedury postępowania z bombami ekologicznymi

Na zdjęciu: W ostatnich miesiąch w bydgoskich lasach znaleziono wiele odpadów niebezpiecznych.

Fot. archiwum

ENERIS Proeco w piśmie przesłanym do władz Bydgoszczy i województwa kujawsko – pomorskiego oraz służb ratunkowych wzywa do wypracowania wspólnej procedury szybkiego unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych składowanych nielegalnie na terenie miasta i województwa.

Jak czytamy w komunikacie wydanym przez bydgoską spółkę, w ostatnim czasie nasiliły się interwencje policji, Wojewódzki Inspektoratu Ochrony Środowiska czy straży pożarnej związane ze zdarzeniami ekologicznymi. W ostatnich miesiącach ENERIS Proeco wspólnie ze służbami państwowymi przeprowadził ponad 40 interwencji, polegających na rozbrojeniu ekologicznych bomb z odpadów niebezpiecznych. Do zdarzeń doszło m.in. w Myślęcinku i przy ul. Dąbrowa w Bydgoszczy.

Funkcjonowanie procedury, o którą wnioskujemy w istotny sposób pomoże przeciwdziałać nielegalnemu składowaniu odpadów niebezpiecznych. Liczymy na szybkie wyznaczenie terminu spotkania zainteresowanych stron i wypracowanie wspólnego stanowiska w tej sprawie  – powiedział Artur Wołowski, dyrektor naczelny ENERIS Proeco.

Jak wyjaśnia spółka, brak wspólnej procedury powoduje coraz częściej, że odpady niebezpieczne zalegają przez wiele dni, a nawet tygodni w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Sprawia to bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców a także ma negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Adresatami apelu ENERIS Proeco są m.in.: Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski, Wojewoda Kujawsko – Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, Wydziały Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Miasta, Sanepid, służby ratunkowe oraz organizacje ekologiczne.

ENERIS Proeco wzywa do stworzenia wspólnej procedury postępowania z bombami ekologicznymi
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments