Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
67% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 13 • L 13
12C
Pon
14C
Wt
13C
Sr
14C
Czw
10C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaEpidemia ponownie uderza w bydgoskie lotnisko. Zawieszone loty Ryanaira i LOT-u!
lotnisko Bydgoszcz
05.11.2020 | 11:25

Epidemia ponownie uderza w bydgoskie lotnisko. Zawieszone loty Ryanaira i LOT-u!

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: W najbliższych tygodniach spodziewane są duże cięcia połączeń lotniczych z portu imienia Ignacego Paderewskiego.

Fot. Szymon Fiałkowski

Zimowa siatka połączeń na bydgoskim lotnisku obowiązuje zaledwie od kilku dni, ale już trzeba przygotować się na dużą liczbę zmian w lotach w nadchodzących tygodniach. Wynika z nich, że w drugiej połowie listopada z portu w Bydgoszczy nie poleci ani jeden samolot.

Takie wnioski można wyciągnąć analizując zarówno dostępność rejsów w systemach rezerwacyjnych przewoźników – Ryanaira oraz LOT-u (Lufthansa, jeśli wróci do latania z Portu Lotniczego Bydgoszcz, to najwcześniej wiosną przyszłego roku), jak również siatkę połączeń na stronie PLB. Bo choć na stronie głównej lotniska nadal wita nas informacja o pięciu lotach do Warszawy tygodniowo, to w planach są jeszcze tylko rejsy do stolicy w najbliższy poniedziałek, 9 listopada i czwartek (12 listopada). Na www.plb.pl pojawia się jeszcze informacja o locie 11 listopada, ale biletów na stronie LOT-u nie sposób na niego kupić. Kolejny termin, na który można rezerwować bilety, to 17 grudnia.

Ostatni samolot Ryanaira w tym miesiącu wyleci z Bydgoszczy 17 listopada. Będzie to połączenie do Birmingham, które również jako pierwsze ma wrócić, tyle że dopiero 1 grudnia. Od 12-13 listopada niedostępne będą, i to przez miesiąc (do 13 grudnia), połączenia z innymi brytyjskimi lotniskami – podlondyńskimi: Luton i Stansted oraz Dublinem.

W najbliższych dniach rejsy na Wyspy Brytyjskie, gdzie od początku października obowiązuje nakaz dwutygodniowej kwarantanny dla osób przylatujących z Polski, będą jeszcze realizowane. Loty do Dublina odbędą się w czwartek, 5 listopada, a także 8 i 12 listopada. Do Birmingham można będzie się udać – poza 17 listopada – także 7, 10 i 14 listopada. Loty do Luton dostępne są w najbliższy piątek i niedzielę (6 oraz 8 listopada), a także w przyszły piątek (13 listopada). Z kolei na lotnisko Stansted można będzie polecieć przez cały najbliższy weekend (6-8 listopada) oraz w poniedziałek, środę i piątek (odpowiednio 9, 11 i 13 listopada).

PLAN LOTÓW Z PORTU LOTNICZEGO BYDGOSZCZ

» Dublin – 5 / 8 / 12 listopada (kolejny: 13 grudnia)
» Birmingham – 7 / 10 / 14 / 17 listopada (kolejny: 1 grudnia)
» Londyn Luton – 6 / 8 / 13 listopada (kolejny: 13 grudnia)
» Londyn Stansted – 6-8 / 9 / 11 / 13 listopada (kolejny: 13 grudnia)

» Warszawa – 9 / 12 listopada (kolejny: 17 grudnia)

Epidemia koronawirusa kolejny raz uderza w ofertę PLB. Przypomnijmy, że wiosną lotnisko nie obsługiwało pasażerów z uwagi na wielotygodniowy lockdown i zakaz zarówno lotów krajowych, jak i międzynarodowych. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, zmiany w zimowym rozkładzie lotów są prawdopodobne, jeśli spadnie popyt na bilety. A jego spadek jest wprost związany z obostrzeniami wprowadzanymi chociażby we wspomnianej Wielkiej Brytanii.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści