Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Epson i seria AM-C: nowe sposoby na oszczędność czasu, pieniędzy i środowiska

Dodano: 13.05.2024 | 11:21

Na zdjęciu: Wybór Epson WF Enterprise AM-C jako urządzeń drukująco-skanujących, które wspierają obieg dokumentów w firmie, jest doskonałym wyborem.

Fot. nadesłane

Mogłoby się wydawać, że w czasach gdy obserwujemy dominację cyfrowych treści, drukowanie dokumentów staje się reliktem przeszłości. Jednak rzeczywistość maluje inny obraz. Mimo wagi jaką pełnią pliki zapisane na dyskach, papierowe dokumenty wciąż odgrywają ogromną rolę w obiegu informacji w firmach i instytucjach. Co więcej, coraz mniejsze znaczenie ma forma przechowywania informacji, a większą błyskawiczny do niej dostęp – czy to na papierze czy na ekranie. Jak sprawić, by proces zarządzania nią był jak najbardziej efektywny? Tajemnica tkwi w inteligentnym doborze sprzętu, któremu towarzyszy odpowiednie oprogramowanie. Takiego jak rodzina drukarek WorkForce Enterprise AM-C od Epson.

Nowoczesność to… oszczędności

Znajdziemy w niej modele obsługujące rozmiar A3, AM-C6000 i AM-C5000 oraz mniejsze – A4, AM-C400 i AM-C550. Zastosowana w nich technologia druku Heat Free opracowana przez Epson idealnie wpisuje się w potrzeby, które zgłaszają klienci. Eliminacja nagrzewania – poza widocznymi od razu ogromnymi oszczędnościami na rachunkach za prąd (nawet do 70 proc. mniejsze zużycie energii elektrycznej w stosunku do laserówek) – pozwala na rzadsze serwisowanie i przekłada się na dłuższą żywotność urządzenia. Inaczej niż w przypadku technologii laserowej, gdzie mamy podlegające cyklicznym wymianom bębny, zasobniki tonera, pasy transmisyjne, elementy nagrzewające itd. – w urządzeniach Epson praktycznie jedynym materiałem eksploatacyjnym jest atrament. Znacznie mniejsza produkcja i recykling tych elementów oraz materiałów eksploatacyjnych to także korzyść dla środowiska.

Epson i seria AM-C: nowe sposoby na oszczędność czasu, pieniędzy i środowiska

Nowa odpowiedź na stare potrzeby

Dzisiejsze firmy chcąc zachować konkurencyjność stoją przed wyzwaniem maksymalnej efektywności. Okazuje się że wciąż istnieje przestrzeń do jej zwiększenia. Można ją osiągnąć poprzez optymalizację przestrzeni biurowej, ale także zapewniając pracownikom „ spokojną głowę” tak, by nie musieli zajmować się serwisowaniem czy utrzymaniem narzędzi.

Wybór Epson WF Enterprise AM-C jako urządzeń drukująco-skanujących, które wspierają obieg dokumentów w firmie, jest tu doskonałym wyborem. We wszystkich modelach zastosowano ścieżkę papieru w kształcie litery C (zamiast tradycyjnej S). Ta kosmetyczna wydawałoby się zmiana przekłada się bezpośrednio na radykalne zmniejszenie rozmiaru tych urządzeń. W czasach gdy istotnym kosztem firm jest przestrzeń biurowa to istotna zaleta. Jeszcze ważniejsze jest zmniejszenie ryzyka zacięć papieru i ułatwienie obsługi. Nie ma tu mowy o żmudnym rozbieraniu sprzętu żeby wyciągnąć kartkę, która utkwiła gdzieś w głębi. Z AM-C menadżerowie i specjaliści po prostu skanują i drukują, a nie serwisują sprzęt. To także są oszczędności, bo przecież „czas to pieniądz”! Zdalna diagnostyka, jaką zapewnia oprogramowanie Epson Remote Services Dodatkowo zwiększa funkcjonalność urządzenia.

Mniejszy rozmiar – potężne możliwości

Wytrzymała, sprawdzona w zastosowaniach przemysłowych głowica Precision Core zapewnia tu najwyższą jakość druku i w czerni i w kolorze. Drukowanie bezkontaktowe umożliwia pracę z różnorodnymi nośnikami, w tym papierem z recyklingu i kopertami czy nieco grubszym papierem (dyplomy i podziękowania też są czasem potrzebne!), co poza standardową pracą biurową rozszerza zakres możliwości jakie mają nasi pracownicy.

Także wydajność tych urządzeń jest imponująca. Modele AM-C400 i AM-C550 na pojedynczym zasileniu w atrament potrafią wydrukować do 31 500 stron. Dodatkowo duże pojemności podajników – nawet do 21 000 stron – minimalizują potrzebę częstego uzupełniania papieru. Użytkownikom nie grozi już sytuacja, że drukarka „poprosi” o uzupełnienie materiałów eksploatacyjnych akurat wtedy gdy jest to najmniej wskazane.

Co ważne AM-C to cała rodzina urządzeń – różnią się nie tylko formatem (A3 vs A4), ale także szybkością drukowania: od 40 do 60 drukowanych stron na minutę. Takie portfolio pozwala organizacjom wybrać sprzęt dopasowany do ich rzeczywistych potrzeb, bez przepłacania. Szybkość skanowania jest we wszystkich modelach równie wysoka i wynosi od 60 do 100 ipm.

Epson i seria AM-C: nowe sposoby na oszczędność czasu, pieniędzy i środowiska

Ergonomia rządzi!

Dodatkowe atuty? To choćby duży, 10,1-calowy ekran dotykowy, Który sprawia że obsługa tego zaawansowanego sprzętu jest równie prosta jak korzystanie ze smartfona. Dodatkowo ekosystem aplikacji od Epson, w tym Print Admin i EPA Serverless, wyręcza użytkowników w ręcznym monitorowaniu bezpieczeństwa druku, zaś Document Capture z modułem OCR wspiera inteligentne skanowanie i wstępną sortowanie plików.

I jeszcze jeden drobiazg który doskonale oddaje troskę Epsona o szczegóły, które w sumie przekładają się na jakość i oszczędność. W nowej rodzinie AM-C unikalne kartridże, są wyprofilowane tak, by lekko nachylone dno umożliwiało spływanie atramentu do głowicy. Pozwala to na jego wykorzystanie 99%, co znów jest oszczędnością nie tylko dla kieszeni, ale i dla środowiska.

Zdarza się, że firmy poszukujące ekonomicznych wyborów mają problem z pogodzeniem ich z „zielonymi” deklaracjami, które budują ich wizerunek. Jednak Epson i seria WorkForce Enterprise AM-C dowodzi, że oszczędności i ekologia mogą się nawzajem wspierać. Z korzyścią dla biznesu i… naszej planety!

35 lat Corso z Epson’em

Pełną gamę produktów marki Epson oferuje firma Corso z siedzibą w Bydgoszczy. 35-letnie doświadczenie i autoryzacja producenta na sprzedaż i serwis są poręczeniem owocnej współpracy. Corso swoim zasięgiem obejmuje cały kraj i do tej pory dostarczyło urządzenia marki Epson do około 180 miast.

Poza doradztwem w zakupie gotowego sprzętu dopasowanego do indywidualnych potrzeb, Corso zapewnia też pomoc w instalacji i obsłudze oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny każdego oferowanego urządzenia. – Nasi technicy są w stanie naprawić sprzęt na miejscu lub odebrać urządzenie i naprawić je w siedzibie firmy lub zamówić kuriera, który odbierze od Ciebie uszkodzone urządzenie – mówią przedstawiciele firmy.

Bogata oferta firmy jest stale poszerzana, a fachowe doradztwo specjalistów Corso pomaga w dokonaniu właściwego wyboru. Z przedstawicielami Corso można skontaktować się pod numerem telefonu 52 345 50 58 lub w biurze przy ul. Dworcowej 81 w Bydgoszczy.

Epson i seria AM-C: nowe sposoby na oszczędność czasu, pieniędzy i środowiska