Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 16 • L 14
15C
Pt
11C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportEugeniusz Nowak nadal w zarządzie PZPN. Ale już nie jako wiceprezes
19.08.2021 | 12:19

Eugeniusz Nowak nadal w zarządzie PZPN. Ale już nie jako wiceprezes

Na zdjęciu: Eugeniusz Nowak ponownie znalazł się w zarządzie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Fot. archiwum

Cezary Kulesza został nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. We władzach znalazł się również kierujący strukturami w województwie kujawsko-pomorskim Eugeniusz Nowak.

Nowy prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej to były piłkarz i prezes Jagiellonii Białystok, a także założyciel wytwórni fonograficznej Greenstar, skupiającej największe gwiazdy polskiej muzyki disco, dance-pop oraz disco polo). Działał również w branży nieruchomości i hotelarskiej.

Kulesza w 2012 roku został członkiem zarządu PZPN, a od 2016 roku pełnił funkcję wiceprezesa ds. piłkarstwa profesjonalnego. W czerwcu 2021 złożył rezygnację z funkcji prezesa Jagiellonii, a podczas środowego głosowania pokonał innego z dotychczasowych wiceprezesów – Marka Koźmińskiego, zdobywając poparcie 92 spośród 118 delegatów.

– Oznacza to coś nowego, bo kolega Kulesza był z nami przez ostatnich dziewięć lat, natomiast zajmował się określonym wycinkiem. Prezes Kulesza reprezentował przede wszystkim kluby i piłkę profesjonalną. Wielokrotnie zgłaszał różne pomysły. Myślę, że jego związek z biznesem przełoży się na prowadzenie związku pod kątem biznesowo-organizacyjnym – mówił Eugeniusz Nowak w wywiadzie TVP, pytany, co oznacza wybór Kuleszy oraz czym się wyróżnił podczas dotychczasowej pracy w związku.

W nowym zarządzie – oprócz Nowaka i Kuleszy – znalazło się jeszcze 16 osób. Wiceprezesami zostali Maciej Mateńko (ds. szkoleniowych), Mieczysław Golba (ds. zagranicznych), Wojciech Cygan (ds. piłkarstwa profesjonalnego), Adam Kaźmierczak (ds. piłkarstwa amatorskiego) oraz Henryk Kula, który na stanowisku wiceprezesa ds. organizacyjno-finansowych zastąpił właśnie Nowaka. Szef KPZPN pełnił tę funkcję przez ostatnich dziewięć lat, czyli przez cały okres rządów Zbigniewa Bońka. W tym czasie wzrosła też rola innych osób związanych z Bydgoszczą – Stefan Majewski został przewodniczącym Rady Trenerów, Dariusz Pasieka – szefem kształcenia i licencjonowania trenerów PZPN oraz dyrektorem Szkoły Trenerów, zaś Piotr Burlikowski – doradcą prezesa.

W maju Nowak ponownie został wybrany na stanowisko prezesa Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, którym kieruje od 2000 roku. Głosowanie wygrał w cuglach. Jego rola w piłkarskiej centrali znacznie wzrosła podczas rządów Zbigniewa Bońka, gdy Nowak przez dziewięć lat był wiceprezesem PZPN ds. organizacyjno-finansowych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści