Bydgoszcz
-0C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 1 • L -1
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
0C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaEuroposłowie z regionu wybrani do komisji. W jakich zasiądą?
05.07.2019 | 10:32

Europosłowie z regionu wybrani do komisji. W jakich zasiądą?

Na zdjęciu: Kosma Złotowski będzie w tej kadencji Parlamentu Europejskiego członkiem komisji transportu.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Parlament Europejski ogłosił skład osobowy poszczególnych komisji. Wiemy, w jakich znaleźli się wybrani eurodeputowani z naszego regionu.

W sumie obsadzonych zostało dwadzieścia komisji. Najliczniejsza będzie komisja spraw zagranicznych, w której zasiądzie 71 eurodeputowanych. W tym gronie znalazło się sześcioro Polaków: Anna Fotyga, Karol Karski, Jacek Saryusz-Wolski i Witold Waszczykowski (wszyscy Prawo i Sprawiedliwość), a także Radosław Sikorski (Platforma Obywatelska) i Włodzimierz Cimoszewicz (Sojusz Lewicy Demokratycznej).

49 parlamentarzystów będzie w składzie komisji transportu i turystyki. W niej zasiądzie Kosma Złotowski, a także Tomasz Poręba (obaj PiS), Bogusław Liberadzki (SLD) oraz Magdalena Adamowicz i Elżbieta Łukacijewska (obie PO). Dodajmy, że podczas niedawnego szczytu przywódców państw unijnych ustalono, że kandydatką na stanowisko przewodniczącej Komisji Europejskiej jest szefowa resortu obrony Niemiec Ursula Von Der Leyen.

Przypomnijmy, że w majowych wyborach do europarlamentu nasz region uzyskał dwa mandaty. Zdobyli je Radosław Sikorski i Kosma Złotowski. Obaj byli liderami list swoich formacji (Sikorski – PO, Złotowski – PiS) i otrzymali ponad 100 tysięcy głosów poparcia.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nemesis
Nemesis
1 rok temu

sporo niepełnosprawnych w tej komisji spraw zagranicznych….

Powiązane treści