Bydgoszcz
8C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 9 • L 7
16C
Pt
16C
Sob
16C
Nd
13C
Pon
20C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleEwakuacja szkoły w Fordonie. Odbywał się w niej bal ósmych klas [AKTUALIZACJA]
sp 9 bydgoszcz
14.06.2019 | 21:27

Ewakuacja szkoły w Fordonie. Odbywał się w niej bal ósmych klas [AKTUALIZACJA]

Na zdjęciu: SP nr 9 znajduje się w Fordonie.

Fot. BB

Kilkunastu strażaków interweniuje na terenie szkoły podstawowej nr 9 w Fordonie przy ulicy Bora-Komorowskiego. Dziś wieczorem odbywał się w niej bal ośmioklasisty. 

Informacje o zdarzeniu zaczęły napływać tuż po godzinie 20:00. Mieszkańcy Fordonu zaobserwowali, że na teren placówki wjechały dwa zastępy straży pożarnej. Później pojawiły się dwa kolejne, a także wóz operacyjny. Przyczyną interwencji było zgłoszenie o pojawieniu się zadymienia – według nieoficjalnych informacji zadymienie pojawiło się w sali gimnastycznej. Strażacy wciąż jednak prowadzą poszukiwania źródła zagrożenia.

AKTUALIZACJA 21:38: Otrzymaliśmy informacje, że przyczyną pojawienia się ognia i dymu było zwarcie instalacji elektrycznej.

Na czas prowadzenia działań, służby ewakuowały około stu uczestników balu – uczniów klas ósmych oraz rodziców i nauczycieli. Znajdują się oni na placu obok sali gimnastycznej i boiska szkolnego. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

Budynek SP nr 9 został oddany do użytku w 2017 roku. To najnowocześniejsza szkoła w Bydgoszczy – jej budowa pochłonęła 44 miliony złotych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści