[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Powrót do Pałacu Bydgoszcz. Piotr Makowski zna ją od podstawówki

Dodano: 15.09.2022 | 10:35

Na zdjęciu: Ewelina Żurowska wraca do Pałacu Bydgoszcz.

Fot. Szymon Fiałkowski

Ewelina Żurowska wraca do Pałacu Bydgoszcz. W czwartek przed południem klub poinformował o podpisaniu kontraktu z zawodniczką.

Ewelina Żurowska (z domu Krzywicka) wraca do Pałacu po roku spędzonym w Enerdze MKS Kalisz. – Mówię „dzień dobry”, bo odchodząc z Kalisz powiedziałam „do zobaczenia”. Cieszę się, że wracam do Bydgoszczy, bo tu jest moje miejsce. Były 1982 powody, dla których warto było wrócić do Pałacu – mówi siatkarka. Liczba nie jest przypadkowa, bo 1982 to rok powstania klubu.

Dla przyjmującej będzie to już dziewiąty sezon w Pałacu. Radości z jej pozyskania nie ukrywa Piotr Makowski. – Bardzo się cieszę z powrotu Eweliny. Znamy się już odkąd była w czwartej klasie szkoły podstawowej i po raz pierwszy poprowadziłem z Eweliną trening  – mówi prezes klubu.

30-letnia Żurowska zdobywała z Pałacem medale mistrzostw Polski młodziczek, kadetek i juniorek. W ekstraklasie siatkarek zadebiutowała w 2011 roku. Oprócz występów w Pałacu i Kaliszu ma w swoim CV także grę w Budowlanych Toruń (2013-2015). Prywatnie związana jest z byłym piłkarzem, a obecnie trenerem Wdy Świecie Michałem Żurowskim.

W ubiegłym tygodniu drużynę wzmocniła węgierska przyjmująca Kinga Szucs, która ostatnio grała we włoskm VBC Transporti Pesanti Casalmaggiore. Wcześniej do zespołu dołączyły libero Agata Witkowska, atakująca Monika Gałkowska, przyjmujące Koleta Łyszkiewicz i Pola Nowakowska oraz środkowe Kamila Kobus i Anna Lewandowska.

Na przełomie września i października siatkarki Pałacu zagrają w turnieju w Goleniowie, gdzie wystąpią także BKS Bielsko-Biała, Energa MKS Kalisz i Palmberg Shwerin. Sezon w Tauron Lidze rozpoczną 29 października od spotkania z Roleski Grupa Azotami Tarnów.

Powrót do Pałacu Bydgoszcz. Piotr Makowski zna ją od podstawówki
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Benc Benc 12
Benc Benc 12
4 miesięcy temu

Tylko przyklasnąć , powodzenia 🙂

kibic z Bydzi
kibic z Bydzi
4 miesięcy temu

Super! Ona zawsze dała się lubić i świetnie grała.