Bydgoszcz
-0C
Niebo głównie zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 6km/h NE
H 0 • L -2
-4C
Wt
-4C
Sr
-3C
Czw
-1C
Pt
-3C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaFalstart debat „Bydgoszcz zasługuje”. Poseł Skutecki tłumaczy zmianę harmonogramu
Paweł Skutecki Marcin Sypniewski Karol Kwiatkowski Bydgoszcz
08.05.2018 | 09:04

Falstart debat „Bydgoszcz zasługuje”. Poseł Skutecki tłumaczy zmianę harmonogramu

Dopiero za kilkanaście dni rozpocznie się cykl dyskusji, który ma wyłonić między innymi jednego z kandydatów na prezydenta miasta.

Na zdjęciu: Paweł Skutecki (z lewej) zapewnia, że debaty o mieście rozpoczną się w drugiej połowie maja. Obok: Marcin Sypniewski oraz Karol Kwiatkowski.

Fot. Eryk Dominiczak

Nie doszła do skutku pierwsza, planowana na poniedziałek debata dotycząca sportu w ramach dyskusji o mieście, którą zapowiedział pod koniec kwietnia ruch skupiony wokół Kukiz’15 oraz partii Wolność. – Środowiska kibiców Zawiszy oraz Polonii poprosiły nas o zmianę terminu – mówi poseł Paweł Skutecki, jeden z inicjatorów akcji.

Pod koniec kwietnia Skutecki razem z szefem Wolności w regionie aspirującym do fotela prezydenckiego Marcinem Sypniewskim oraz Karolem Kwiatkowskim zapowiedzieli, że po majówce rozpoczną cykl debat, które dadzą odpowiedź, kogo ruch (określany roboczo jako Skutecki – Sypniewski – Pietrzak) poprze w wyborach na prezydenta Bydgoszczy, a także ukształtują program niejednolitego politycznie gremium. Rozmowy miały dotyczyć między innymi wspomnianego sportu, ale również kultury, inwestycji, transportu oraz chociażby – z uwagi na problemy ze smogiem czy terenami pozachemowskimi – ochrony środowiska.

W poniedziałek, 7 maja dyskusja miała rozpocząć się od tematyki sportowej. Miała, bo choć od konferencji przed ratuszem mijały kolejne dni, informacji o miejscu debaty nie było. Skontaktowaliśmy się więc w poniedziałek z posłem Skuteckim. – Debata została przeniesiona na prośbę kibiców Zawiszy i Polonii, którzy nie byliby w stanie przygotować się do niej – usłyszeliśmy od parlamentarzysty Kukiz’15, który zapewnił nas, że „zaraz poprosi o wysłanie całego harmonogramu debat”.

Czy będziesz uczestniczył(a) w debatach o Bydgoszczy organizowanych przez ruch Skutecki - Sypniewski - Pietrzak?

Zobacz rezultat

I rzeczywiście, krótko po godzinie czternastej na naszą redakcyjną skrzynkę trafił mail z informacją (podpisaną nazwiskami Skuteckiego, Sypniewskiego i Krzysztofa Pietrzaka) o nowym terminie premiery akcji „Bydgoszcz zasługuje” z podtytułem „Na sport”. Odbędzie się ona 21 maja o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej przy trybunie B stadionu Zawiszy przy Gdańskiej 163.

Wyznaczono również datę panelu o biznesie i rozwoju – na 28 maja (także godzina 17:00, miejsce nie jest jeszcze znane). Terminów pozostałych debat zabrakło. „Na rozmowy o Bydgoszczy chcemy zaprosić wszystkich kandydatów na prezydenta Bydgoszczy, posłów z naszego regionu, radnych Rady Miasta Bydgoszczy, przedstawicieli wszystkich środowisk politycznych, organizacje pozarządowe oraz oczywiście urzędującego prezydenta miasta pana Rafała Bruskiego” – czytamy w komunikacie.


Powiązane treści