Falstart we własnej hali. Porażka bydgoskich koszykarzy

Dodano: 06.10.2018 | 23:36

To był pierwszy pojedynek bydgoskich koszykarzy we własnej hali.

Na zdjęciu: Grzegorz Kukiełka (z piłką w ręku) był drugim najskuteczniejszym zawodnikiem Enea Astorii. To było za mało na pokonanie AZS-u Kraków.

Mimo ambitnej gonitwy w drugiej połowie, koszykarzom Enea Astorii Bydgoszcz nie udało się odnieść wygranej. W pierwszym meczu nowego sezonu we własnej hali, podopieczni Grzegorza Skiby przegrali z AZS-em AGH Kraków.

Po wygranej w Łowiczu, podopieczni Grzegorza Skiby chcieli w pierwszym meczu nowego sezonu we własnej hali również sięgnąć po wygraną. Rywalem był AZS AGH Kraków, który na inaugurację przegrał aż 66:87 z Czarnymi Słupsk.

Jednak bydgoszczanie, mimo bardzo dobrego początku (prowadzili 4:0), potem zupełnie oddali inicjatywę rywalom. A ci szybko odskoczyli na osiem punktów (16:8), by pierwszą kwartę ostatecznie wygrać różnicą czternastu oczek (25:11), a potem kontrolowali wydarzenia na parkiecie.

„Asta” próbowała gonić wynik i w końcówce czwartej kwarty po trafieniach spod kosza Nowakowskiego i Groda było 65:72. Wystarczyły skuteczne kontry w wykonaniu Zycha, Sadły i Czerwonki, by przewaga krakowian znów wróciła do trzynastu punktów. Przyjezdni ostatecznie triumfowali w Artego Arenie 85:76.

Astoria w przyszłą sobotę (13.10) zagra na wyjeździe z Górnikiem Wałbrzych (18:30).

I LIGA KOSZYKÓWKI MĘŻCZYZN – FAZA ZASADNICZA – 2. KOLEJKA – 6.10.2018 R.
ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ – AZS AGH KRAKÓW 76:85
(11:25, 24:27, 16:14, 25:19)

ENEA ASTORIA: Nowakowski 21 (1×3, 9 as.), Kukiełka 12 (2×3, 8 zb.), Grod 12 (8 zb.), Frąckiewicz 9 (5 zb.), Aleksandrowicz 4 – Śpica 5 (1×3), Szyttenholm 4 (5 f.), Fatz 4, Kondraciuk 3 (1×3), Dłuski 2, Lebiedziński, Barszczyk.

AZS AGH: Sadło 20 (7 zb.), Koperski 13 (2×3), Wasyl 8, Zych 7 (8 zb.), Podworski 3 (6 zb.) – Włodarczyk 15, Borówka 13 (1×3, 5 zb.), Czerwonka 4, Mamcarczyk 2, Kędel.

Sędziowali: Paweł Baran, Michał Pietrakiewicz, Błażej Rymarczyk.
Komisarz PZKosz.: Dariusz Konecki.
Widzów: 1000.