Bydgoszcz
9C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 9 • L 7
14C
Wt
10C
Sr
15C
Czw
12C
Pt
14C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleFałszywy alarm o topielcu w Chmielnikach. Wywołali go pijani mężczyźni
21.07.2019 | 00:05

Fałszywy alarm o topielcu w Chmielnikach. Wywołali go pijani mężczyźni

Na zdjęciu: Do Chmielnik zadysponowano pięć zastępów straży, w tym specjalistyczną grupę wodno-nurkową z JRG 1 Bydgoszcz. Alarm okazał się jednak fałszywy.

Fot. Maciej Rejment/zdj. ilustracyjne

W sobotni wieczór strażacy otrzymali zgłoszenie o utonięciu mężczyzny w Chmielnikach. Na miejsce wysłano pięć zastępów straży, których załoga przez dwie godziny szukała topielca. Okazało się jednak, że alarm był fałszywy – rzekomy tonący w Jeziorze Jezuickim był wytworem wyobraźni dwóch pijanych mężczyzn.

O godzinie 19:54 strażacy zostali zawiadomieni, że na Jeziorze Jezuickim, nieopodal plaży w Chmielnikach tonie mężczyzna. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano pięć zastępów straży – grupę ratownictwa wodnego z JRG 1 Bydgoszcz, zastęp ze Szkoły Podoficerskiej PSP na Glinkach oraz trzy zastępy OSP: dwa z Brzozy i jeden z Nowej Wsi Wielkiej.

 Z uwagi na brak kontaktu z osobą zgłaszającą działania polegały na przeszukaniu dużego obszaru akwenu oraz pobliskich zarośli – relacjonuje OSP Brzoza. Bezskuteczne czynności trwały około dwóch godzin. Strażacy pozyskali jednak informacje od plażowiczów wypoczywających nad Jeziorem Jezuickim, które zmieniły obraz zdarzenia. Okazało się bowiem, że jest to fałszywy alarm. Strażacy przystąpili więc do odnalezienia zgłaszających, z którymi od czasu telefonu alarmowego nie było żadnego kontaktu.

Rozpoczęły się poszukiwania dwóch mężczyzn. Po około godzinie odnaleziono ich w jednym z domków działkowych. Byli pod wpływem alkoholu – przekazują ochotnicy z Brzozy. Akcja zakończyła się zatrzymaniem dwójki nieodpowiedzialnych „żartownisiów” przez policję, która szczegółowo zajmie się sprawą.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści